Zamknij

Brzoza. Pożar w zagajniku mógł mieć poważniejsze skutki

14:18, 12.04.2018 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
PSP Krotoszyn

Pożar w zagajniku w Brzozie.

W zagajniku na terenie miejscowości Brzoza w gminie Krotoszyn w ogniu stanęła sterta. Pożar szybko objął poszycie lasku. Gdyby nie szybka interwencja strażaków zawodowców z Krotoszyna wspieranych przez druhów z OSP Brzoza i Krotoszyn, zdarzenie mogło spowodować poważne skutki.

- Gdyż rozprzestrzeniał się po suchej trawie w kierunku drewnianego budynku gospodarczego, w którym przechowywane było mienie znacznej wartości - zaznacza Tomasz Patryjas, z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

Akcja gaśnicza trwała ponad godzinę.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań. Strażacy podali dwa prądy gaśnicze wody w natarciu na palącą się stertę gałęzi i palącą się trawę, skutecznie likwidując zagrożenie. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania - opisuje Tomasz Patryjas.

Strażacy zaś przypominają i ostrzegają, że w ostatnim czasie pożary traw, gałęzi bądź innych pozostałości roślinnych to częsty powód ich interwencji.

 

(E.S)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone