Zamknij

Krotoszyn. Dym w kamienicy. 20 osób ewakuowanych, dziecko w szpitalu [ZDJĘCIA]

21:23, 04.10.2018 | M.P
REKLAMA
Skomentuj

W kamienicy przy 56 Pułku Piechoty Wlkp. w Krotoszynie doszło do zadymienia. 

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o zadymieniu w budynku, na miejsce skierowano ciężki samochód gaśniczy i podnośnik z JRG PSP Krotoszyn oraz zastęp z OSP Krotoszyn - mówi Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

Na miejscu okazało się, że w mieszkaniu, w którym nie palono w piecu lokator wyczuł dym.

- Okazało się, że na kondygnacji poniżej paliło się w piecu i dym przedostał się do pieca w mieszkaniu wyżej. Doszło do zadymienia - relacjonuje Tomasz Patryas.

Strażacy ewakuowali 20 osób mieszkających w budynku. W trakcie prowadzonej ewakuacji do służb pożarniczych zgłosiła się rodzice z 5-letnim dzieckiem. Dziewczynka źle się czuła, wymiotowała.

5-latką zajęli się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie, którzy podali dziecku tlen i zapewnili wsparcie psychiczne do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Dziewczynka została przewieziona do szpitala. 

 

(M.P)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone