Zamknij

Krotoszyn. Zepsuł ci się rower? Napraw go na stacji

10:46, 08.10.2018 | M.P
REKLAMA
Skomentuj

W centrum Krotoszyna – przy hali widowiskowo-sportowej oraz na rynku – stanęły dwie samoobsługowe stacje naprawy rowerów.

- Zobaczymy jak to się sprawdzi, bo boimy się trochę kradzieży i dewastacji – przyznaje Michał Kurek, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej krotoszyńskiego magistratu.

I podkreśla, że jeżeli stacje naprawcze zdadzą egzamin – w przyszłym roku w mieście staną kolejne.

- Na siłę nie chcemy na razie więcej wprowadzać. Zobaczymy jak sprawdzą się te postawione w tych dwóch newralgicznych punktach, gdzie dużo rowerów się przewija.

Ze stacji może skorzystać każdy, bezpłatnie. Każda z nich wyposażona jest w zestaw podstawowych narzędzi - takich jak pompka z końcówkami do różnych rodzajów wentyli, łyżka do opon, klucz nastawny, trzy płaskie klucze o różnych wielkościach, wkrętak płaski, krzyżowy, TORX oraz zestaw narzędzi AUTHOR TOOLBOX 6.

- Jest instrukcja obsługi, rower można za siodełko zahaczyć o wystające ogumowane rurki, dzięki czemu będzie on w powietrzu i łatwiej będzie można napompować czy coś dokręcić – podkreśla Michał Kurek.

(M.P)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

KrotoszyniankaKrotoszynianka

0 0

Mohito, Orsay 16:31, 12.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone