Zamknij

Kobylin. Akcja policji i straży pożarnej na zamarzniętym zbiorniku wodnym [FOTO]

13:35, 14.02.2018 | M.P
REKLAMA
Skomentuj

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wraz z druhami z OSP Kobylin i policjantami z kobylińskiego posterunku przeprowadzili akcję edukacyjną dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kobylinie.

 

Na zamarzniętym zbiorniku wodnym przy ul. Grobla w Krotoszynie policjanci i strażacy pokazali młodzieży, jak bezpiecznie spędzać ferie zimowe, co zrobić, gdy zauważymy, że pod kimś załamał się lód na stawie czy jeziorze, oraz jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym.

 

- W trakcie prowadzonej akcji omówione zostały zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego, przedstawione zostały zasady zachowania się w przypadku załamania się lodu pod osobami przebywającymi na zamarzniętych zbiornikach oraz zasady jak udzielić pomocy poszkodowanemu przy wykorzystaniu przedmiotów na miejscu czy też elementów garderoby jednocześnie nie narażając siebie na zagrożenie – wylicza Tomasz Patryas, oficer prasowy KP PSP w Krotoszynie.

 

Policjanci i strażacy przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne przypominając, że pozornie gruby lód może w każdej chwili się załamać.

- Uczniowie dowiedzieli się co może się stać, jeśli wejdziemy na kruchy lód i co należy zrobić w razie załamania się tafli lodu. Każde wejście na zamarznięty zbiornik wodny to narażanie siebie na niebezpieczeństwo. Gdy ukruszy się pod nami lód i wpadniemy do przerębla to bardzo ciężko z niego wyjść. W dodatku dochodzi także do wyziębienia organizmu, a po dłuższym czasie może zakończyć się to utratą przytomności – mówi Bartosz Karwik, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone