Zamknij
REKLAMA

Dziś Światowy Dzień Zwierząt

12:11, 04.10.2018 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
fotolia.pl

Dla miłośników i właścicieli psów, kotów, chomików, królików czy rybek dziś wyjątkowy czas. Nasi "bracia mniejsi" mają swoje święto.

Światowy Dzień Zwierząt obchodzimy już od 1931 roku, odkąd ustanowiono go we Florencji podczas konwencji ekologicznej. 4 października w kościele katolickim wspominany jest św. Franciszek, patron zwierząt, ekologów i ekologii.

Obchody celebrują mi.in. organizacje ekologiczne i działające na rzecz ochrony zwierząt, organizacje non-profit, a także wegetarianie.

Dzisiejsze święto ma uświadamiać nas, że zwierzę jest istotą żywą i ma swoje prawa. Przypomina również, jak ważne jest dbanie o gatunki zagrożone wyginięciem. Przy okazji dzisiejszego święta, ale oczywiście nie tylko, pamiętajmy o swoich pupilach. Poświęcajmy im jak najwięcej czasu i zadbajmy o ich potrzeby. Ci zaś, którym doskwiera brak towarzysza w postaci zwierzaka, polecamy wizytę w schronisku dla zwierząt w Krotoszynie. Tam wciąż czekają psiaki i o koty, które zasługują na prawdziwy dom i troskliwych opiekunów.

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt polecamy "nutę dnia". Zobacz poniżej

 

(E.S)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone