reklama

Krotoszyn. Automat z karmą dla ptaków w parku

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Automat z karmą dla ptaków w parku - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dzieckoW krotoszyńskim parku miejskim stanął Ptasi Bufet - automat z karmą dla ptaków.
reklama

W krotoszyńskim parku miejskim żyją łabędzie nieme i kaczki krzyżówki. Ptaki te są chętnie dokarmiane przez osoby odpoczywające w parku. Niestety, wielokrotnie dostają złą karmę, która może im zaszkodzić - chleb, spleśniałe pieczywo czy np. solone orzeszki. 

Dlatego też w krotoszyńskim parku miejskim stanął Ptasi Bufet - automat, w którym możemy zakupić zdrową karmę dla ptaków. Wystarczy wrzucić 2 złote, podstawić rękę pod dozownik i przekręcić pokrętło. Z maszyny wysypią się ziarna, którymi możemy karmić kaczki lub łabędzie. 

Co ważne - pokarmu nie powinniśmy wrzucać do wody. Wystarczy, że wysypiemy ziarna na ścieżkę przy stawie lub na brzegu zbiornika, a ptaki same po nie przyjdą. 

reklama

 

Czym nie wolno karmić ptaków?

  • pieczywem
  • spleśniałymi produktami
  • produktami solonymi

Czym można karmić ptaki?

  • ziarnami zbóż
  • płatkami lub otrębami zbożowymi
  • drobno pokrojonymi warzywami surowymi lub ugotowanymi bez soli
 

Karmienie ptaków pieczywem powoduje schorzenia układu pokarmowego, wady zwyrodnieniowe piór, zaburzenia gospodarki wodnej organizmu, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć.  W parku miejskim w Krotoszynie żyją łabędzie nieme i kaczki krzyżówki. 

Krotoszyn. Łabędź niemy

Łabędź niemy jest symbolem wierności - para łabędzi łączy się na całe życie. Ciekawostką jest, że im bielsze upierzenie łabędzia niemego, tym ptak jest starszy. Pisklęta łabędzia niemego wykluwają się z szarobrązowych jaj. Od razu po wykluciu potrafią pływać, jednak zdolność do lotu uzyskują dopiero około 4-5 miesiąca życia. 

reklama

Krotoszyn. Kaczka krzyżówka

Samiec kaczki krzyżówki jest większy i bardziej kontrastowo upierzony od samicy. W przeciwieństwie do łabędzi - krzyżówki nie są monogamistami. Zadaniem kaczorów jest spłodzenie jak największej ilości piskląt, dlatego łączą się z różnymi samicami. Ciekawostką jest, że krzyżówki myślą tylko połową mózgu - w zależności od pory dnia. Raz pracuje jedna półkula, a raz druga. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama