Tegoroczna edycja Nocy Bibliotek w Krotoszynie obfitowała w moc atrakcji. Hasłem przewodnim wydarzenia było "Moc Bibliotek" i w krotoszyńskiej książnicy wszystko było z mocą.
Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla naszych użytkowników. Wydarzenie rozpoczęliśmy spotkaniem autorskim z Michałem Zawadką, pisarzem, autorem książek motywacyjnych pt. „Chciałbym być kimś. Najważniejszy człowiek świata”. W swoim wystąpieniu przekonywał młodzież, że warto być w życiu kimś i kierować się wartościami. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas VII i VIII krotoszyńskich szkół podstawowych - relacjonują bibliotekarze.
Podczas zabawy pt. "Moc tajemniczej skrzyni" uczestnicy odkrywali, z jakiej bajki pochodzi dany rekwizyt, a uczestnicy zajęć plastycznych pod nazwą "Moc mądrości sówek" tworzyli kreatywne sówki. Nie zabrakło też warsztatów "Moc martwej natury" pod kierunkiem malarza Jakuba Godziszewskiego.
Dużo emocji wzbudziła zabawa rodzinna pt. „Lemurowy Escape Room”. Uczestnicy odnajdowali na terenie biblioteki wizerunki lemurów i odpowiadali na pytania zawarte w ankiecie. Rozstrzygnięcie odbyło się w Strefie Młodych, gdzie pani Alina Kajewska, zastępca dyrektora, wręczyła zwycięzcom nagrody - wskazują pracownicy krotoszyńskiej biblioteki.
Atrakcją dla najmłodszych były warsztaty literacko-teatralne, które prowadził poznański aktor Piotr Witoń. Podczas "Mocy atrakcji z Akademią pana Kleksa" wcielił się on w postać pana Kleksa.
Strefa Multimedialna została przekształcona w arenę gier planszowych. Natomiast Strefa Młodych zamieniła się w tym dniu w Strefę Relaxu – można tam było odpocząć, poczytać, zrobić sobie zdjęcie, a tym samym wziąć udział w konkursie „ Moc mojego miejsca w bibliotece”. Wszystkie nadesłane fotografie udostępnimy na naszym FB - informują bibliotekarze.
Nie zabrakło także wystaw: "Świat oczami Amelki" autorstwa Amelii Właśniak z pracowni Malort, uczennicy klasy III ze Szkoły Podstawowej w Chwaliszewie, a także „Moc wspomnień” i „Moce literatury” z zasobów bibliotecznych. Będzie je można jeszcze oglądać do 31 października.
Młodzież wzięła udział w literackiej grze mobilnej „Pechowy wehikuł” – powstała ona w ramach projektu „Z biblioteką wszędzie BLISKO” - dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 - informują przedstawiciele biblioteki w Krotoszynie.
Podczas Nocy Bibliotek odbyło się także spotkanie z Dagmarą Andryką, autorką kryminałów, która opowiedziała jak powstają jej utwory, jak się do nich przygotowuje i jak tworzy postacie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.