reklama

Zenon Laskowik i Jacek Fedorowicz wystąpią w Krotoszynie!

Opublikowano:
Autor:

Zenon Laskowik i Jacek Fedorowicz wystąpią w Krotoszynie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Ulubieńców publiczności – kabareciarzy Zenona Laskowika i Jacka Federowicza – zobaczyć będzie można Krotoszynie na charytatywnym występie estradowym zatytułowanym „Spotkanie kolesiów”.

Koncert Zenona Laskowika i Jacka Fedorowicza odbędzie się dziś, w niedzielę, 18 listopada, w krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie”. Początek o godz.17.00.

Bilety w cenie 70 zł na to wydarzenia zamówić można telefonicznie pod nr 603-649-692. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na doposażenie sali integracji sensorycznych w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie.

Spotkanie organizuje Lions Club Krotoszyn i Krotoszyński Ośrodek Kultury.

 

Estradowy występ "Spotkanie kolesiów" to najnowszy program Zenona Laskowika z gościnnym udziałem Jacka Fedorowicza. W programie w zabawny sposób komentowane będą sprawy aktualne - będą skecze, monologi, piosenki i scenki. Jak podkreślają artyści - grają, szanując intelekt widza.

 

Zenon Laskowik - jeden z najsłynniejszych polskich satyryków i artystów kabare­towych. Był twórcą cieszącego się wielką popularnością w okresie PRL kabaretu "Tey". Pamiętany jest ze scenicznych duetów najpierw z Januszem Rewińskim, a następnie z Bohdanem Smoleniem. Nie sposób nie zapomnieć kultowego minispektaklu zatytułowanego "S Tyłu Sklepu", będącego najbardziej rozpoznawalnym programem "Tey". Na początku lat 90. Zenon Laskowik wycofał się z życia estradowego, aby po 10 latach powrócić z nowym programem spektaklu kabaretowego przygoto­wanego przez Platformę Artystyczną O.B.O.R.A. pt. "Niespodziewane powroty, czyli twórzmy klimacik".

 

Jacek Fedorowicz jest aktorem i satyrykiem, znanym z talentów rysowniczych. Jest autorem choćby wielu karykatur i satyrycznych rysunków. W drugiej połowie lat 60 i 70. występował w Telewizji Polskiej, gdzie współtworzył m.in. z Jerzym Gruzą programy rozrywkowe Poznajmy się, Małżeństwo doskonałe, Kariera i Runda, a w latach 70. był współautorem radiowego (Program III) magazynu satyrycznego 60 minut na godzinę, gdzie występował w kilkunastu rolach, tworząc m.in. postacie Kolegi Kierownika i Kolegi Kuchmistrza. Najbardziej rozpoznawalnym był jego "Dziennik Telewizyjny", którego oglądać można było w latach 90-tych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE