Stanisław Kmiecik urodził się w Krotoszynie, gdzie ukończył Liceum Pedagogiczne i w 1962 roku podjął pracę nauczyciela w szkole podstawowej w Laskach, w powiecie kępińskim, a następnie uczył w Siemionicach. W 1965 wrócił do pracy w powiecie krotoszyńskim i do 1966 roku uczył w Biadkach, a następnie - w latach 1966 - 1976 w Szkole Podstawowej nr 1 w Krotoszynie. W międzyczasie, w 1970 roku, ukończył Nauczycielskie Studium Pedagogiczne.
W 1976 roku Stanisław Kmiecik został dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Krotoszynie i funkcję tę pełnił przez 16 lat, aż do roku 1992.
Stanisław Kmiecik był sumiennym i zdyscyplinowanym dyrektorem szkoły, wyróżniającym się dobrą znajomością obszarów dydaktyczno-wychowawczych placówki i stosowaniem nowatorskich metod pracy. Doskonale organizował prace społeczne z młodzieżą, odznaczał się dużym poczuciem odpowiedzialności za realizowane zadania. Był konsekwentny w pracy zawodowej, co wpływało na wyróżniające się wyniki edukacyjne wśród uczniów. Dobrze wywiązywał się z zadań administracyjnych dotyczących szkoły - wspomina Mariola Kaźmierczak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Krotoszynie.
Za czasów Stanisława Kmiecika standardy lokalowe w SP nr 3 w Krotoszynie uległy znacznej poprawie. Odnowiono pomieszczenie oddziału przedszkolnego, sekretariat i bibliotekę oraz pozyskano zastępczą salę gimnastyczną.
W latach 1987-1988 z inicjatywy dyrektora Stanisława Kmiecika dokonano rozbudowy Szkoły o sanitariaty, kotłownię, salę lekcyjną, opłotowanie. Był inicjatorem współpracy z Komitetem Rodzicielskim oraz Zakładem Opiekuńczym Polskich Kolei Państwowych co w znacznym stopniu wpłynęło na pozyskane środki finansowe potrzebne na przeprowadzane inwestycje - wylicza Mariola Kaźmierczak.
Stanisław Kmiecik dbał także o rozwój życia szkolnego. Rozpowszechnił turystykę i krajoznawstwo w ramach Szkolnego Koła i Klubu Turystycznego Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego oraz był inicjatorem eksperymentu pedagogicznego - Kaliskiej Próby Kolarskiej, za który otrzymał nagrodę Kuratora Oświaty i Wychowania.
Jako dyrektor Szkoły skutecznie planował, organizował i nadzorował pracę dydaktyczno-wychowawczą zespołu nauczycielskiego. W codziennej pracy poświęcał dużo uwagi uczniom słabszym potrzebującym szczególnej pomocy. Aktywnie działał w zakresie zagospodarowania czasu wolnego młodzieży poprzez organizację projekcji filmowych, zawody sportowe, letnie obozy turystyczne, konkursy czytelnicze. Stosunek jego zarówno do uczniów jak i nauczycieli był nacechowany życzliwością przez co pozyskał sobie ich zaufanie. Za przykładną pracę nauczycielską i właściwe kierowanie szkołą przyznano mu następujące nagrody: w 1973 roku - nagroda Kuratora Oświaty i Wychowania, w 1978 roku - nagrodę Ministra 3 stopnia, 1982 roku - nagrodę Inspektora Oświaty, w 1984 roku- otrzymał Złoty Krzyż Zasługi - podkreśla dyrektor SP nr 3 w Krotoszynie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.