Zamknij

Sulmierzyce. Kolejne metry nowego chodnika przy Kaliskiej

15:18, 11.02.2018 | A.F
REKLAMA
Skomentuj

Na wyremontowanie kolejnego odcinka duktu dla pieszych – po prawej stronie idąc od Poznańskiej - Powiatowy Zarząd Dróg w Krotoszynie ma 50 tys. zł.

Drugie tyle miałby wysupłać sulmierzycki samorząd. - Nie jestem w stanie powiedzieć czy znajdziemy teraz pieniądze w budżecie. Możemy o tym podyskutować po sprawozdaniu z realizacji 2017r., kiedy będziemy wiedzieć, ile mamy nadwyżki budżetowej – wyjaśnił Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc i zaraz dodał. - Skoro zaczęliśmy tę inwestycję, to powinniśmy ją skończyć.

Strony doszły jednak do porozumienia. - Uzgodniliśmy, że PZD ogłosi przetarg i zobaczymy ile będą kosztowały prace. Jak będziemy znali kwotę, możemy dyskutować. Jeśli będzie to zbyt wielka suma, zawsze można przetarg unieważnić. Ponadto rozpisanie teraz przetargu daje ten komfort, że potencjalnych firm na rynku, które mogłyby się ewentualnie zająć inwestycją, jest jeszcze sporo. Natomiast w ciągu roku wraz ze wzrostem przetargów ich liczba będzie malała, a koszty zadania będą rosły – przestrzega Dariusz Dębicki.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone