Zamknij

Gmina Krotoszyn sfinansuje naukę pływania dla uczniów klas I - III SP

08:59, 14.02.2018 | M.P
Skomentuj

Maluchy ze szkół podstawowych w gminie Krotoszyn po feriach mogą nauczyć się pływać na krytej pływalni. I to bezpłatnie. Za wszystko zapłaci samorząd.

360 uczniów z klas I – III szkół podstawowych z terenu gminy Krotoszyn będzie mogło korzystać z bezpłatnej nauki pływania na krytym basenie.

Pilotażowy program zakłada, z jednej strony propagowanie tej formy aktywności fizycznej wśród najmłodszych, a z drugiej odciążenie rodziców – zarówno pod względem czasu jak i pieniędzy. Bo gmina zapewnia transport i pokrywa wszystkie koszty. 

Szkolny transport

Teraz wystarczy, że rodzic raz w tygodniu dowiezie dziecko pod szkołę, skąd cała grupa pojedzie na zajęcia miejskim autobusem.

Po lekcjach maluchy zostaną odwiezione pod placówkę oświatową, skąd będą ich mogli odebrać opiekunowie. Skończy się więc konieczność jechania do Krotoszyna z dzieckiem, szukania miejsca parkingowego przy basenie i marnowania dwóch godzin w oczekiwaniu, aż maluch skończy zajęcia i będzie go trzeba odwieźć do domu.

- W programie biorą udział zarówno szkoły miejskie jak i wiejskie. Transport będzie zapewniony z każdej placówki – zapewnia Ryszard Czuszke, wiceburmistrz Krotoszyna. 

 

Popołudniowe zajęcia

Zajęcia mają ruszyć po feriach zimowych. Niemal wszystkie szkoły w gminie Krotoszyn zadeklarowały chęć udziału w programie.

- Zasada będzie taka, że na trzy oddziały klas I – III w danej szkole stworzona będzie jedna grupa. Waha się jedynie Szkoła Podstawowa nr 5 w Krotoszynie, bo tam mają dwie klasy pierwsze, bez klas drugich i trzecich – wskazuje Ryszard Czuszke.

W sumie mają powstać 24 grupy, po 15 dzieci w każdej. Każda będzie korzystać z basenu raz w tygodniu, w godzinach od 14.30 do 16.30.

- Wtedy jest okienko. Po zajęciach szkolnych, a przed klubami sportowymi – podkreśla wiceburmistrz Krotoszyna.

Kasa dla Wodnika, MZK i nauczycieli

Dzieci będą uczyć się pływać pod okiem nauczyciela ze swojej szkoły.

- Nauczyciele będą pracować po godzinach, będą wynagradzani stawką osobową – dodaje Ryszard Czuszke.

Na koszty programu – prócz wynagrodzenia instruktorów – składa się także odpłatność za basen i autobus Miejskiego Zakładu Komunikacji w Krotoszynie.

- Stawka za basen będzie ulgowa, czyli 7 złotych od dziecka za godzinę zajęć. Koszty MZK będą liczone stawką za przejechany kilometr – wylicza.

I szacuje, że za bezpłatną naukę pływania dla dzieci gmina zapłaci rocznie około 150 tys. zł.


Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone