Zamknij

Krotoszyn. Oszukiwali na wodzie. Magnes na liczniku i lewe przyłącze.

10:41, 07.03.2018 | M.P
REKLAMA
Skomentuj

Pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie przeprowadzają kontrole stanów liczników wody. W dwóch mieszkaniach - przy ulicy Więźniów Politycznych i przy Masłowskiego w Krotoszynie odkryli nieprawidłowości. 

W trakcie kontroli przy ulicy Więźniów Politycznych wykryto lewe przyłącze wody. Właściciel mieszkania miał przyznać się do próby kradzieży wody. 

- Pracownicy PGKiM w trakcie wymiany licznika zauważyli lewe przyłącze wody. Powiadomili policję. Skontaktowali się także z właścicielem mieszkania, który - według ich relacji - potwierdził, że dopuścił się czynu zabronionego - wskazuje Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

Druga sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Masłowskiego. 

- Pracownicy w trakcie kontroli funkcjonowania liczników zauważyli na jednym z nich magnes, który powodował, że licznik wskazywał mniejsze zużycie wody niż w miało to miejsce w rzeczywistości - mówi Piotr Szczepaniak.

Sprawą zajęli się krotoszyńscy policjanci. Obecnie czekają, aż PGKiM wyceni szkody i wskaże jakie straty odniosło w obu przypadkach.

- To pozwoli na wskazanie kwalifikacji czynu. W zależności od podanej kwoty będzie to albo wykroczenie albo przestępstwo - podkreśla funkcjonariusz policji. 

 

 

REKLAMA

Komentarze (1)

JanJan

2 0

Do przykladulape opcjach za kradziesz 13:54, 07.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone