Zamknij
REKLAMA

Świnków: Święto niezapominajki. Odznaczyli przyjaciół szkoły. [FOTO]

13:45, 15.05.2018 | T.S
REKLAMA
Skomentuj

15 maja jako święto polskiej niezapominajki wprowadził do kalendarza Andrzej Zalewski, dziennikarz Polskiego Radia, autor audycji Ekoradio, zmarły w 2011 roku. Od 2016 roku jego imię nosi Szkoła Podstawowa w Świnkowie, która tradycyjnie obchodzi tego dnia swoje święto.

W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowali z tej okazji przedstawienie o tematyce historycznej zatytułowane "Ocalić od zapomnienia" i przedstawili utwory literackie nawiązujące do tematyki życia na wsi. Uczczono w ten sposób przypadające w tym roku stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. A dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały i zatańczyły dla rodziców i zaproszonych gości.

 

W tym roku po raz pierwszy wręczono również medale "Honorowy Przyjaciel Szkoły". Otrzymali je Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna. Małgorzata Mielcarek, naczelnik wydziału oświaty w krotoszyńskim Urzędzie Miejskim, Patryk Michalski, dziennikarz Polskiego Radia oraz Tomasz Słaboszewski, dziennikarz "Gazety Krotoszyńskiej".

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia.

 

 

REKLAMA

Komentarze (1)

goscgosc

3 0

brawo a co robi pani dyr z Gorzupi ? co miesiac bierze kase i wie wszystkie nowinki staże na lewo załatwia z tego zabłysneła z synalkiem 08:23, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone