Zamknij

Krotoszyn - Sulmierzyce. Policyjny pościg za sprawcą wypadku

09:34, 08.07.2018 | M.P
REKLAMA
Skomentuj

39-letni mieszkaniec podzdunowskiej wsi, kierujący Fordem Pumą, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z Renault Scenic.

- Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 444 między Krotoszynem, a Sulmierzycami. Renault, w wyniku uderzenia, wypadł z drogi i wjechał do pobliskiego lasu – mówi Bartosz Karwik, zastępca rzecznika prasowego krotoszyńskiej policji.

39-latek, który spowodował wypadek odjechał z miejsca zdarzenia.

- Kilkaset metrów dalej porzucił samochód. Z zeznań świadków wynika, że w pojeździe podróżowała jeszcze jedna osoba. Ona także uciekła – mówi Bartosz Karwik.

 

Funkcjonariuszom udało się jednak ustalić, kim mógł być potencjalny sprawca wypadku. Udali się więc do miejsca zamieszkania 39-latka. Mężczyzna przebywał akurat w ogrodowej altanie. Na widok policjantów zaczął uciekać.

- Pobiegł w stronę lasu, a policjanci ruszyli za nim. W tym lesie go złapali – mówią świadkowie całego zajścia. I dodają. - Zakuli go w kajdanki i zaprowadzili do radiowozu. Scena jak na filmach.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze prowadzą postępowanie zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku i późniejszego zachowania mężczyzny. Ustalane są także personalia osoby, która podróżowała z 39-latkiem.

(M.P)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone