Zamknij

Dni Pola w Łagiewnikach. [FOTO]

14:47, 12.09.2018 | T.S
REKLAMA
Skomentuj

Hodowcy, producenci nawozów i rolnicy z Wielkopolski i innych regionów, a nawet z zagranicy, tłumnie zjechali na kolejną edycję Dni Pola w Łagiewnikach. Na eksperymentalnych poletkach zaprezentowano około 30 odmian kukurydzy tworzonej przez HR Smolice. Gospodarzom doradzali specjaliści od nawozów i nowoczesnej techniki agrarnej. No i nie zabrakło pysznego poczęstunku, o który zadbała firma Pieprzyk z Rawicza.

 

Dni Pola w Łagiewnikach to już cykliczna impreza organizowana od ponad 20 lat przez potentata w branży firmę – HR Smolice. Który to już raz gospodarze spotkali się na tym terenie, nie pamięta nawet sam prezes. Nie pamięta też takiego lata - jak tegoroczne. - Od 1971 roku jestem w tej firmie i nie pamiętam takiego upalnego lata. Żeby kolejne średnie z czterech miesięcy były tak rekordowe – mówi Władysław Poślednik, prezes Hodowli Roślin Smolice. I dodaje, że upały dotknęły nie tylko nas, ale też Niemcy, Czechy i inne kraje Europy. A co się z tym wiąże wegetacja była w tym roku błyskawiczna.

 

Były lata, gdzie były temperatury wysokie. Ale w tym roku mamy do czynienia z upałami praktycznie od kwietnia. Jednak myślę, że kukurydza sobie z tym poradzi lepiej niż zboża, czy rośliny strączkowe. Rzepaki też wyszły słabo w tym roku. Hodowla idzie w kierunku tworzenia odporności na braki wody, ale całkowicie uodpornić na brak wody się przecież nie da żadnej rośliny - powiedział Władysław Poślednik, prezes HR Smolice.

 

 

 

(T.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone