Zamknij

Stołek za meldunek. Czyli jak kandydat chciał zdobyć głosy

10:08, 13.09.2018 | T.S
REKLAMA
Skomentuj

Zamelduj mnie na potrzeby kampanii, a jak wygram, to dostaniesz pracę - mniej więcej taki wydźwięk miała prośba Tomasza Buchwalda, kandydata do sejmiku z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej wobec Krzysztofa Kubika, do niedawna działacza krotoszyńskich struktur PiS.

 

Krzysztof Kubik upublicznił prywatne wiadomości z portalu społecznościowego z kandydatem SLD do sejmiku województwa wielkopolskiego. 

 

Zgodziłbyś się zameldować mnie u siebie? Wtedy do gazet pójdzie informacja, że jestem mieszkańcem Krotoszyna. Chcę zdobyć te głosy – napisał Tomasz Buchwald.

 

Tomasz Buchwald jest zameldowany w Jarocinie. Aby powalczyć o głosy w powiecie Krotoszyńskim, potrzebowałby meldunek. W zamian za zameldowanie go w Krotoszynie, proponował Kubikowi stanowisko. Wcześniej -  Ja się odwdzięczę. Na wiosnę będziesz mógł być kierownikiem oddziału naszej fundacji, która będzie miała oddział w Krotoszynie - napisał.

 

Krzysztof Kubik odmówił, udostępnił całą konwersację Lewicy na facebooku. I odniósł się do propozycji Buchwalda.

Pisze do Was zupełnie obcy człowiek z prośbą o meldunek na potrzeby kandydowania w wyborach. Co robisz? Grzecznie odmówiłem, niestety byłem dalej nagabywany, by się uwiarygodnić udostępnił moje zdjęcie z podpisem: „Krzysztof dziękuje za poparcie”. Paranoja. Myślałem że śnię. Zastanawiałem się czy to udostępnić, ale to „poparcie” przelało czarę goryczy. Mnie nie można kupić, a i liczę, że mieszkańcy Krotoszyna są mądrzy i dobrze wybiorą swoich przedstawicieli, a nie spadochroniarzy i to tak perfidnych.”

 

 

Do całej sytuacji odniósł się także szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Wielokopolsce.

Pan Buchwald nie jest już kandydatem do sejmiku. Po materiałach jakie pojawiły się w internecie przeprowadziłem z nim rozmowę i podziękowałem mu za współpracę, która już na starcie się zakończyła - informuje Wiesław Szczepański.

 

(T.S)
REKLAMA

Komentarze (7)

WyborcaWyborca

9 19

Brawa dla Pana Kubika za czujność i szybka reakcje! 12:14, 13.09.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

nie ośmieszaj sięnie ośmieszaj się

16 5

Naprawdę myślisz, że czytelnicy nie wiedzą kto tutaj sobie odpisuje? 13:47, 13.09.2018


TutusTutus

3 14

Brawo panie Kubik! Dobra robota! 14:21, 13.09.2018


KrotoKroto

8 19

Trafiła kosa na kamień! Takich przedstawicieli nam trzeba uczciwych i sprawnych w polityce jak Kubik. Czapki z głów. 12:15, 13.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


AlekAlek

3 9

Haha, trafił na uczciwego i pomysł spalił na panewce. Słabo to wyglada jeśli tak jest wszędzie. Przykre. Dobrze ze sprawa ujrzała światło dzienne. 18:47, 13.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone