Zamknij

Sulmierzyce. Modernizacja mostu w ciągu 3 lat

09:27, 07.10.2018 | A.F
REKLAMA
Skomentuj

Stan techniczny mostu nad Czarną Wodą w Sulmierzycach pozostawia wiele do życzenia. To zaś ma wpływ na kwestie bezpiecznego poruszania się po nim. - Czy jest więc szansa, że most zostanie w końcu wyremontowany - jak się należy? – pytała radna, Alicja Kokot. I dodała. - Słyszy się, że rząd uruchamia jakieś środki na budowę i modernizację mostów. Być może wystarczy przypilnować sprawy a i u nas udałoby się z tych środków coś zrobić.

Burmistrz poinformował, że o sprawie rozmawiał w Wojewódzkim Zarządzie Dróg w Poznaniu. Mówił też, że most wraz z całą ulicą Błonie ma w ciągu najbliższych trzech lat zostać poddany modernizacji i rozbudowie.

Komisja wojewódzka stwierdziła, że most jest w takim stanie, że już teraz nadaje się do remontu, a droga wojewódzka biegnąca przez miasto jest często wybieranym przez kierowców szlakiem – opisywał wyniki rozmów Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.

Dodał także, że dodatkowym czynnikiem dewastującym most, jest brak ograniczenia tonażu. - Przejeżdżają przez niego również wszystkie auta ciężarowe, a most jest przystosowany jedynie do określonej ciężkości pojazdów – wyjaśniał Dębicki. Dlatego też przebudowa kładki przez Czarną Wodę ma ją poszerzyć i zwiększyć nośność. - W związku z tym na moście znajdzie się także kładka dla pieszych.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone