Zamknij

Krotoszyn. Mieszkańcy powiatu otrzymali czujki tlenku węgla [foto]

15:01, 10.10.2018 | M.P
REKLAMA
Skomentuj

452 mieszkańców powiatu krotoszyńskiego wie czym jest czad, jakie niebezpieczeństwo stwarza i jak można się przed nim chronić. Udowodnili to wypełniając ankietę w konkursie "Czujka w domu tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu" zorganizowanym wspólnie przez starostwo, krotoszyński urząd miejski i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Spośród poprawnie wypełnionych ankiet wylosowano 88 osób, którym wręczono czujkę tlenku węgla. 

Miało to miejsce w komendzie powiatowej PSP w Krotoszynie. 

- W 70 % pożarów mieszkań ludzie giną od toksycznych produktów spalania, które - tak jak tlenek węgla - bardzo szybko łączą się przez drogi oddechowe z krwią i wypierają czerwone krwinki doprowadzając do uduszenia. Człowiek tego nie czuje, jest to tak zwana bezbolesna, słodka śmierć. Ta akcja edukacyjna powoduje to, że od lat - mimo tego, że na terenie powiatu wzrastają zagrożenia związane z pożarami sadzy w kominie, z wykrytym tlenkiem węgla - ofiar śmiertelnych w powiecie krotoszyńskim w tym roku nie było - podkreślał starszy brygadier mgr inż. Jacek Strużyński, komendant powiatowy PSP w Krotoszynie.

Wręczenie czujek było także okazją do przeprowadzenia akcji edukacyjnej na temat tego, jakie zagrożenie niesie ze sobą tlenek węgla i jak można się przed nim chronić.

 

(M.P)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone