Zamknij

Krotoszynianin liderem listy "Razem" do sejmiku. Jakie ma postulaty?

14:51, 11.10.2018 | T.S
REKLAMA
Skomentuj

Krotoszynianin, Konrad Nowacki powalczy o mandat radnego sejmiku województwa wielkopolskiego z ramienia Partii "Razem". Jest numerem jeden na liście ugrupowania w okręgu nr 6. 

 

Partia "Razem" dość późno ruszyła z kampanią wyborczą w powiecie krotoszyńskim. A liderem listy w wyborach do sejmiku wojewódzkiego w okręgu nr 6 jest urodzony w Krotoszynie Konrad Nowacki. 

 

 - Partia Razem jest jeszcze młoda i jest nas stosunkowo niewielu. Ale mamy przygotowany program z konkretami i nastawiliśmy się na ostatnią fazę kampanii. Liczymy na efekt świeżości, że zaprezentujemy się jako zupełnie nowa siła polityczna w mniejszych ośrodkach, dlatego, że w dużych miastach jesteśmy już rozpoznawalni. Wymaga to ode mnie wizyty w każdym powiecie i dlatego nastawiłem się na ostatnie półtora tygodnia przed wyborami - tłumaczył kandydat do sejmiku.

 

 

Jako miejsce spotkania z dziennikarzami nieprzypadkowo wybrał dworzec PKP w Krotoszynie, bo jego głównymi postulatami w sejmiku będzie poprawa komunikacji publicznej  - zarówno kolejowej, jak i autobusowej.  - Lubię jeździć pociągami. Na swoje nieszczęście nie mogę jeździć do pracy transportem publicznym - mówi Konrad Nowacki. A pracuje w Jarocinie, gdzie zajmuje się bankowymi systemami informatycznymi. 

 

- W najbliższym czasie powrócą połączenia kolejowe z Krotoszyna do Wrocławia. Natomiast martwi fakt, że nie ma zaplanowanych skomunikowań. Przewidziano siedem par pociągów z Krotoszyna do Wrocławia, a zaplanowano jedynie dwa skomunikowania w kierunku Poznania i jedno do Wrocławia. Mój postulat to przywrócenie bezpośrednich połączeń kolejowych Poznań - Wrocław - powiedział Konrad Nowacki. 

 

Drugim postulatem "jedynki" w wyborach do sejmiku jest utworzenie komunikacji pomiędzy Krotoszynem a Kaliszem. Trzeci punkt też dotyczy transportu - a konkretnie poprawy komunikacji między powiatami: krotoszyńskim, a pleszewskim, a także gostyńskim. 

 

 

Konrad Nowacki ma 36 lat, jest absolwentem Politechniki Poznańskiej na kierunku informatyki. Jest kawalerem, ale jak sam podkreśla - "już nie do wzięcia". Jego hobby to książki oraz piłka nożna. 

 

 

 

 

(T.S)
REKLAMA

Komentarze (2)

qwerqwer

0 4

Przecież jeżdżą bezpośrednie pociągi z Poznania do Wrocławia. 19:46, 11.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Konrad NowackiKonrad Nowacki

4 0

Mówię o pociągach relacji Poznań - Krotoszyn - Wrocław. Organizacja połączeń Wrocław - Krotoszyn oraz Poznań - Krotoszyn i konieczność przesiadki w Krotoszynie to utrudnienie dla podróżnych i ryzyko utraty skomunikowana w przypadku opóźnienia. Warto umożliwić mieszkańcom Zdun bezpośrednie połączenie z Poznaniem, a mieszkańcom Koźmina Wlkp. z Wrocławiem. 23:27, 11.10.2018


© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone