Zamknij

Zalesie Małe. Ratownicy medyczni wezwali śmigłowiec LPR [FOTO I FILM]

12:23, 15.10.2018 | M.P
REKLAMA
Skomentuj
Jakub Nelle, rzecznik prasowy ZRM działających przy SP ZOZ Krotoszyn

Mieszkanka Zalesia Małego źle się czuła i straciła przytomność. Jej najbliżsi zadzwonili po pomoc. Na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego z Kobylina.

- Ratownicy przeprowadzili niezbędne badania i wykonali EKG. Z racji tego, że podejrzewali Ostry Zespół Wieńcowy – natychmiast skonsultowali się z lekarzem w Pleszewie, któremu przesłali także transmisję zapisu EKG – mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy ZRM-ów działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Lekarz z pleszewskiej placówki medycznej potwierdził diagnozę ratowników. 

Liczyła się każda minuta, dlatego ratownicy medyczni – po poinformowaniu oddziału kardiologii inwazyjnej szpitala w Pleszewie – skontaktowali się z dyspozytorem w celu wysłania na miejsce helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Z racji tego, że Ratownik 21 z Michałkowa był zajęty, wysłano Ratownika 9 z Poznania. Po kilkunastu minutach od wezwania śmigłowiec był już w Zalesiu Małym – dodaje Jakub Nelle.

Pacjentka została przekazana załodze LPR i przetransportowana do szpitala w Pleszewie, gdzie czekał na nią już zespół oddziału kardiologii inwazyjnej.

 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone