Zamknij

Wyki. Klomb poróżnił sołtysa i byłą radną

14:25, 06.11.2018 | T.S
REKLAMA
Skomentuj
Klomb na skrzyżowaniu powiatówki z Krotoszyna do Dobrzycy poróżnił sołtysa i była radną z Wyk

Danuta Klinik - była już radna z Wyk – zainteresowała się zaniedbanym klombem na skrzyżowaniu dróg we wsi. Zebrała więc podpisy mieszkańców pod prośbą o krawężniki. Te dać mieli drogowcy z powiatu. W międzyczasie sołtys zagospodarował klomb własnymi siłami. I tak zrodził się klomb niezgody.

 

Klomb na skrzyżowaniu powiatówki w Wykach straszył wyglądem od lat. Był zarośnięty. - Wiecznie chaszcze. Nie miał kto o niego zadbać. Jak powiat „wysiekał” rowy, to o klomb nawet nie zahaczał – opisuje radna - Danuta Klinik. Zebrała więc podpisy 30 mieszkańców i zawnioskowała o krawężniki do drogowców z powiatu, żeby teren uporządkować.

 

O poprawę estetyki klombu prosiła też radna powiatowa z Rozdrażewa – Renata Zych-Kordus. - Wstyd powiedzieć, że o tak małą rzecz trzeba było zabiegać ponad cztery lata – mówi Renata Zych-Kordus. I precyzuje, że wnioski o poprawę klombu składano już w poprzedniej kadencji.

 

W końcu drogowcy oznajmili, że mają krawężniki dla Wyk. Jednak sołtys wsi zaczął już naprawę klombu we własnym zakresie. - Powziął decyzję o remoncie klombu wcześniej niż ta informacja o krawężnikach przyszła – mówi Renata Zych-Kordus. I dodaje, że sołtys miał powiedzieć, iż krawężników już nie potrzebuje. Zaś wniosek podobnej treści miał wpłynąć do PZD w Krotoszynie. Co rozjuszyło Danutę Klinik. - Kto napisał pismo, że już nie chcemy naprawiać klombu? - grzmiała ówczesna radna.

 

Szef drogowców przyznaje, że dostał dwa rozbieżne wnioski. – Jeden od mieszkańców, którzy chcą mieć krawężniki i zrobiony klomb. Drugi – też od mieszkańców - którzy remontu klombu nie chcą – mówi nam Krzysztof Jelinowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie. I dodaje. -Bądź tu mądry i pisz wiersze. Co w tej sytuacji? - W ostatnim tygodniu października przywieziemy materiał, a w pierwszym tygodniu listopada te krawężniki zamontujemy – mówi krótko Jelinowski.

 

Sołtys Wyk twierdzi, że owszem - z mieszkańcami zagospodarował klomb. A raczej – jak to ujmuje – „posprzątał dziadostwo, które zostawiła radna”. - Zebrała ziemię i zrobiła hałdę, bo niby lada dzień mieli przyjechać z PZD i robić klomb. Ale chyba przez następne trzy miesiące nikt nie przyjechał i nic nie zrobił. A hałda zarastała chwastami - mówi Henryk Zmyślony, sołtys Wyk. I dodaje. - Więc z mieszkańcami zebraliśmy to, co ona nawiozła i wyrównaliśmy. Sam kupiłem trawę i zasiałem, a obrzeża klombu wyłożyłem kamieniami. Sołtys zaprzecza też jakoby wnioskował do zarządu dróg, żeby ten nie remontował klombu. - Jedynie chciałem, żeby powiat krawężniki zrobił w przyszłym roku – mówi Henryk Zmyślony. I wskazuje, że wiele innych drobnych zadań we wsi wykonuje wspólnie z mieszkańcami.

Co na to radna Danuta Klinik? - Zebrałam ziemię, bo chciałam przygotować pod robociznę. Skąd miałam wiedzieć, że drogowcy nie przyjadą od razu, tylko będzie to trwać miesiącami – broni się Danuta Klinik.

 

Całe zamieszanie niezrozumiałe jest również dla wójta. Mariusz Dymarski przypomina, że gmina zabezpieczyła 3.500 zł na kupno kamyków i na nasadzenie drobnych roślin niskopiennych. Teraz jednak nie wiadomo co z tego wyjdzie. Bo jak mówi wójt - na ziemi wysypanej na klombie wyrosła już trawa. - Miało być zrobione, ale widocznie sołtys uznał, że „wieś to ja” – podsumowuje Dymarski.

 

 

 

(T.S)
REKLAMA

Komentarze (14)

Obcy  Obcy

4 8

Ja popieram soltysa - podoba mi sie kamien (skromnie i tanio )- nie musi byc tylko beton 17:25, 06.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HeniuHeniu

9 2

Ten klomb wygląda podobnie jak sołtys, wizytówka wsi gratuluje ! 19:29, 06.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KaziuKaziu

8 0

A co to zielsko w koło tego trawnika robi czemu nie skończyli? 19:33, 06.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlicjaAlicja

9 2

Proponuję sołtysowi posprztac dziadostwo ale na swoim czystym podwórku. 20:03, 06.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanuszJanusz

9 2

Dziadostwo tylko u sołtysa na Wykach 23:16, 06.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RumcajsRumcajs

9 1

Sołtys jesteś kłamcą przecież to ty pisałeś drugi wniosek a podpisał kandydat na radnego 23:42, 06.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

janjan

8 4

Nasz sołtys powinien zmienić nazwisko na Morawiecki podobnie kłamią. 07:37, 07.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

7 1

Co soltys zrobił oprócz tego klombu? Jeśli można powiedzieć że on jest "zrobiony" z drugiej strony wszyscy narzekają to po co mieszkancy go wybieraja na każdych wyborach??? 09:23, 07.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WielbicieleWielbiciele

5 1

Sołtys kompromitacja na całej lini 11:31, 07.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

1 5

Jedynie sołtys tam coś zrobił, do pomocy nie było raczej chętnych, a krytykować to każdy potrafi. Pani radnej wieś podziękowała widocznie w tym sporze to sołtys miał rację i zamiast czekać z założonymi rękami działał jak umiał nie mniej lepszy taki klomb niż kopiec kreta zarośnięty chwastami 13:01, 07.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EwaEwa

5 0

Co zrobił?? Bo do tej pory nie wiemy?? 14:12, 07.11.2018


obserwatorobserwator

3 4

no błąd sołtysa że nie zrobił zdjęcia przed a jak jest teraz bo jak ktoś nie widzi to musi być szczerbaty na oba oczy. Może nie jest to klomb z Wersalu ale niech rzuci kamień pierwszy ten kto zrobił coś bezinteresownie dla swojej wsi, bo gadać każdy umie 21:55, 07.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzwartekCzwartek

3 1

Szczerbatym na oba oczy???? Język polski to taki piękny język. 07:45, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

polecampolecam

3 3

Nie wszedzie musi byc "granit"-kamien jest tez piekny - np. w okol koloseum w Rzymie jest bruk ktory pamieta cesarzy i nikomu do glowy nie przychodzi go usunac . 09:16, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone