Zamknij

Kobylin. Sprawca napadu na stację benzynową zatrzymany

14:57, 20.01.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Mężczyzna, który napadł na stację benzynową w Kobylinie i – grożąc pracownikowi bronią – skradł gotówkę – został zatrzymany.

32-letni mieszkaniec gminy Kobylin wpadł po tym, jak kilkanaście dni później próbował okraść market w Benicach. Spłoszyła go ekspedientka. Włamywacz w trakcie ucieczki pozostawił po sobie ślady. To pozwoliło na ujawnienie jego tożsamości. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12 lat więzienia.

 

Choć pokrzywdzony mężczyzna natychmiast wezwał policję – napastnika nie udało się złapać.

 

- Policjanci analizowali lokalne środowisko przestępcze zbierając wszelkie informacje. Zabezpieczyli miejsce, wykonali oględziny i sprawdzili szczegółowo wszystkie ślady, które pozostawił po sobie napastnik – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

W końcu złodzieja zgubiła zachłanność. Kilkanaście dni po napadzie na stację w Kobylinie próbował dokonać podobnego czynu w markecie w Benicach.

- Zamaskowany wszedł do środka i grożąc ekspedientce bronią przypominającą pistolet, zażądał pieniędzy. Kobieta odmówiła, a napastnik wybiegł ze sklepu. Pozostawił jednak po sobie ślady, które pozwoliły na ujawnienie jego tożsamości – wskazuje Piotr Szczepaniak.

W ten sposób policjanci trafili do 32-letniego mieszkańca gminy Kobylin. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do obu napadów.

- Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności – mówi rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (5)

TeresaTeresa

0 0

Zatrzymany ale czy aresztowany??? To w końcu bodyta!!!! 21:07, 22.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DelfinDelfin

5 0

I co z tego że został zatrzymany jak po przesłuchaniu zwolniono to domu.Po wsi jezdzi uśmiechnięty jakby nic się nie stało. 18:10, 20.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnonimAnonim

1 0

Napadl na stacje i dino i co chodzi jak Pan w pierwszej lawce w kosciele siedzą Wstyd 17:16, 13.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnonimAnonim

1 0

dzieci narobil to teraz mu nic nie zrobia. A zonka sie laszczy na fejsie jak gdyby nigdy nic. co za ludzie! 14:13, 14.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AsiaAsia

0 0

To można rozumieć że bezkarnie można kraść??? To się w głowie nie mieści że jeszcze nie siedzi 19:30, 15.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone