Zamknij

Za nami powiatowe święto plonów. Gospodarzem Lutogniew [ZDJĘCIA I FILMY]

22:19, 02.09.2018 | E.S
REKLAMA
Skomentuj

Rolnicy i mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego świętowali dziś zakończanie żniw. Powiatowe dożynki odbyły się w Lutogniewie.

Wspólne świętowanie rozpoczęła msza św. odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli korowodem na teren przy miejscowym grzybku.

 

 

 

Tu odbyły się uroczystości obrzędowe, które muzyką i śpiewem uświetniły zespoły śpiewacze i folklorystyczne Ziemi Krotoszyńskiej.

Nie obyło się oczywiście bez tradycyjnych, żartobliwych przyśpiewek. Uśmiech wywoływały one na twarzach nie tylko publiczności i ale i bohaterów tekstów - włodarzy miast i gmin powiatu, wyróżniających się rolników, a także kierowników powiatowych jednostek. Ci odebrali chleby wypieczone z tegorocznej mąki, a następnie podzielili się nimi z wszystkimi zgromadzonymi.

 

W trakcie imprezy nie brakowało atrakcji oferowanych przez poszczególne stoiska. Z ich ofert korzystano, przysłuchując się muzce płynącej ze sceny. Dożynki zakończyła zabawa taneczna z zespołem "Malinki".

 

Szczegółowa relacja z imprezy już w najnowszym numerze "Gazety Krotoszyńskiej", który ukaże się we wtorek, 4 września Zachęcamy do lektury.

(E.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone