Zamknij

Orszak Trzech Króli w Krotoszynie [ZDJĘCIA]

14:06, 06.01.2019 | T.S
REKLAMA
Skomentuj

Krotoszyn. Orszak Trzech Króli. 6 stycznia.

 

Po raz pierwszy w Krotoszynie odbył się orszak Trzech Króli. Wierni z trzech krotoszyńskich parafii -  pw. św. Jana Chrzciciela, św. Piotra i Pawła oraz św. Marii Magdaleny - po mszy świętej w samo południe wzięli udział w przemarszu radosnego korowodu  na Rynek, gdzie odbyło się wspólne kolędowanie przy akompaniamencie zespołu "Tacy nie inni".

 

Krotoszyn dołączył w ten sposób do ponad 720 miejscowości, w których odbywa się 6 stycznia orszak trzech króli. 

 

 

 

 

Zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież, w tym młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, osoby starsze do wspólnego kolędowania. Zachęcamy do przebrania się za króla, pastuszka lub anioła. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma bezpłatną koronę i śpiewnik z kolędami. Dołączymy w ten sposób do ponad 700 miejscowości w Polsce, gdzie takie orszaki mają już miejsce. Serdecznie zapraszamy - zachecał ks. Dariusz Kowalek, proboszcz parafii pw. św. Piotra i Pawła w Krotoszynie.

 

I zachęcił na tyle skutecznie, że na krotoszyńskim Rynku pojawił się tłum wiernych. Mieszkańcy z koronami, w strojach aniołów oglądali jak mędrcy na koniach symbolicznie odwiedzają narodzonego zbawcę z darami godnymi króla - była mirra, złoto, a w powietrzu unosił się zapach kadzidła. 

 

 

(T.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

MatiMati

0 0

Udana impreza, dobra muzyka, prowadzenie gwiazdorskie 13:22, 08.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone