Zamknij

Obiecał żonie, ze nie wystartuje. A i tak go wybrali

15:20, 10.01.2019 | T.S
REKLAMA
Skomentuj

Wybory sołeckie w gminie Rozdrażew. Dąbrowa. Sołtys.

 

Wiesław Jankowski rozpocznie swoją trzecią kadencję jako sołtys Dąbrowy (gm. Rozdrażew). Od listopada ubiegłego roku pełni także funkcję przewodniczącego Rady Gminy w Rozdrażewie. Więc radny i sołtys w jednej osobie chciał z jednej funkcji zrezygnować - i nie kandydować już w wyborach na sołtysa Dąbrowy.

 

Podczas zebrania przedstawił skrupulatne sprawozdanie z minionych czterech lat na stanowisku pierwszego gospodarza we wsi. Pokazał listę wydatków i bilans finansowy sołectwa. Ale nie chciał pełnić tej funkcji kolejne pięć lat, jednak mieszkańcy uznali, że lepszego sołtysa nie znajdą.

 

- Mówiłem na wstępie, że chciałbym zrezygnować – powiedział Wiesław Jankowski, dotychczasowy sołtys i radny z Dąbrowy, a od listopada również przewodniczący rozdrażewskiej rady. - I na chęciach się skończyło – rzucił jeden z mieszkańców, na co sala zareagowała śmiechem. - Obiecałem żonie, że nie będę już kandydował – wzbraniał się „pierwszy gospodarz”. Ale społeczność chciała inaczej i po chwili był jedynym kandydatem na sołtysa. A w głosowaniu poparło jego kandydaturę 32 spośród 34 mieszkańców.

 

Dziękuję za zaufanie. Sam sobie tej biedy napytałem. gdybym nie podchodził do obowiązków sołtysa z pełnym zaangażowaniem, to pewnie byście mnie dzisiaj nie wybrali - powiedział Wiesław Jankowski, dziękując za oddane głosy

 

Radę sołecką Dąbrowy uzupełniają Zygfryd Dymarski, który będzie pełnił rolę zastępcy sołtysa, Irena Banaszak, Wojciech Kaczmarek i Jarosław Kozłowski.

(T.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone