Zamknij

Jak wybrać odpowiednie podłogi drewniane?

14:27, 10.08.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Efektowne, trwałe i ekologiczne podłogi drewniane są niezmiennie popularne i modne, stanowiąc jednocześnie idealny materiał budowlany. Drewno nie tylko wygląda bardzo atrakcyjnie, pięknie podkreślając wystrój wnętrza, ale również ociepla każde pomieszczenie, nadając mu konkretny charakter. Ponadto, dzięki swoim cennym właściwościom, zapewnia podłogom trwałość i można je łatwo utrzymać w czystości. Właściwie dobrany materiał pozwoli nam zachować piękne podłogi w idealnym stanie przez wiele lat.

Podłogi w klasycznych wnętrzach

W wytwornym salonie lub sypialni o tradycyjnym wystroju najlepiej będzie prezentował się parkiet. Do pokoju dziecięcego czy holu na podłogę można położyć wytrzymałe panele drewniane. Natomiast w salonie na eleganckie podłogi parkiety będą wyglądały najlepiej. Starannie ułożone drewniane klepki podkreślają piękne i stylowe wnętrza, a bogactwo wzorów i rodzajów parkietu pozwala kreować nowe wnętrza i tworzyć niezwykłe aranżacje zgodnie z przeznaczeniem pomieszczenia oraz gustem właściciela. Zgodnie z dużym zapotrzebowaniem na różne produkty z drewna dostawcy stale rozwijają asortyment elementów drewnianych wykonanych z rodzimych i egzotycznych gatunków. Na rynku pojawiają się nie tylko nowe gatunki drewna, ale także różne formaty desek oraz szeroki asortyment wykończeniowy: listwy przypodłogowe, cokoły i inne elementy.

Zanim ostatecznie zdecydujemy o tym, jak ma wyglądać nasza podłoga w domu, mieszkaniu czy biurze, warto najpierw zapoznać się z ofertą rynku oraz możliwościami poszczególnych rodzajów podłóg. Dzięki temu zyskamy pewność, iż dokonaliśmy prawidłowego wyboru i będziemy zadowoleni przez wiele lat.

Atuty podłóg drewnianych

Oprócz niezwykle ważnych walorów estetycznych warto rozważyć zakup odpowiedniego materiału na podłogi, biorąc pod uwagę trwałość, wytrzymałość na urazy mechaniczne i odporność na warunki zewnętrzne, a także łatwość utrzymania podłóg w czystości. Równie istotne jak trwałość i efektowny wygląd jest komfort użytkowania. Dlatego podłogi drewniane, a wśród nich panele oraz parkiet okazują się doskonałym wyborem. Dostawcy podłóg drewnianych zapewniają obecnie ogromną różnorodność swoich produktów. Na rynku znajduje się bardzo szeroki wybór parkietów, które odpowiednio chronione kilkoma powłokami lakierów żywicznych pozwalają na długotrwałe użytkowanie, a w razie konieczności można je łatwo poddać renowacji, dzięki której szybko odzyskają piękny wygląd. Cyklinowanie i lakierowanie parkietu jest znacznie tańsze niż wykonanie nowej podłogi.

Różne rodzaje ułożenia parkietu

Wygląd parkietu dobieramy do aranżacji danego wnętrza. Klepki można ułożyć w niezwykle efektowną jodełkę, uporządkowaną cegiełkę lub charakterystyczną drabinkę. Te wzory są bardzo uniwersalne, podobnie jak klasyczny wzór angielski. Natomiast bardzo elegancka szachownica oraz zbliżona do niej plecionka idealnie podkreśla wygląd dużych wnętrz. Aranżacje w klasycznym czy francuskim stylu można podkreślić bardziej złożonym wzorem ułożenia klepki.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone