Zamknij

Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości

15:53, 26.09.2018 | materiały partnera
Skomentuj

Prace na wysokościach wymagają nie tylko odpowiedniego przeszkolenia, nerwów ze stali, ale również właściwego zabezpieczenia, bez którego ani rusz. Co kryje się pod pojęciem właściwe zabezpieczenie? Chodzi oczywiście o sprzęt, inaczej zestaw asekuracyjny, którego zadaniem jest ochrona przed upadkami z dużej wysokości.

Na rynku istnieje spory wybór, takich właśnie zestawów asekuracyjnych. Ważne jednak, aby sięgnąć po odpowiedni. Należy wziąć pod uwagę jedno najważniejsze kryterium – do jakich prac wysokościowych, dany sprzęt jest dedykowany.

Zestaw Gider

Ten zestaw przeznaczony jest dla tych, którzy pracują na konstrukcjach kratownicowych i rusztowaniach. W skład zestawu świetnie chroniącego przed upadkiem z wysokości wchodzą szelki bezpieczeństwa, (wyposażone w przedni i tylny punkt zaczepowy oraz pas boczny i klamry), a także amortyzator bezpieczeństwa, zatrzaski i linka bezpieczeństwa.

Zestaw Roler 2

Inną świetną propozycją do pracy na wysokościach będzie zestaw Roler 2. W jego skład wchodzą, podobnie, jak to było w przypadku poprzedniego zestawu szelki bezpieczeństwa, zaczep linowy wyposażony w zatrzaśnik, samohamowane urządzenie oraz worek transportowy. Poszukując tego typu sprzętu, klienci mogą również sięgnąć po różnego rodzaju zestawy asekuracyjne Basic, dostępne na http://www.eci.com.pl/. Każdy sprzęt posiada certyfikat CE. Tu na pewno każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie, odpowiedni produkt dla siebie.

Jak używać zestawów asekuracyjnych?

Zestawy asekuracyjne do prac wysokościowych to pewność, że żaden pracownik nie ulegnie wypadkowi. Dlatego bez wątpienia każdy pracodawca powinien zadbać o dobro swoich pracowników i po pierwsze nie oszczędzać, kupując taki właśnie sprzęt do swojej firmy. Kolejną rzeczą jest właściwe jego użytkowanie. Zestawy asekuracyjne, zawsze przed zastosowaniem powinny być dokładnie sprawdzone. To pozwala ocenić ich funkcjonalność i zużycie. Ponadto warto pamiętać o regularnym serwisowaniu sprzętu w odpowiednio przeznaczonych do tego punktach. 

(materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone