Zamknij

Baterie kuchenne - jaka sprawdzi się najlepiej?

12:41, 11.10.2018 | materiały partnera
Skomentuj

Baterie kuchenne muszą być niezwykle trwałe i odporne na zarysowania. Jest to niezwykle istotne, bo z baterii zlewozmywakowej korzysta się najczęściej. W zależności od użytego do produkcji materiału oraz dodatkowych funkcji osprzętu, wyróżnia się kilka kategorii baterii kuchennych.

Rodzaj wlewki

Wlewka jest najważniejszym elementem całej baterii. Jej kształt wpływa na wygodę i komfort użytkowania. Ruchomą wlewkę można obracać w poziomie, ale nie da się regulować jej wysokości. Dlatego ważne jest umieszczenie jej na tyle wysoko, by mycie naczyń odbywało się bez większych problemów. Wlewka wyjmowana umożliwia natomiast obracanie w poziomie i wyciąganie całego syfonu. Dzięki temu można manewrować strumieniem wody w każdym kierunku. Jest to niezwykle pomocne np. podczas mycia naczyń o znacznych gabarytach. Modne i solidne baterie kuchenne dostępne są np. na: https://sklepforb.pl/15-baterie-kuchenne.

Montaż baterii kuchennej

Najpopularniejszym modelem baterii kuchennej jest wersja stojąca, którą montuje się od razu na powierzchni zlewozmywaka, albo na blacie roboczym. W przypadku ograniczonego miejsca, instaluje się baterie ścienne, ale to rozwiązanie jest rzadziej stosowane. Na rynku dostępne są również baterie chowane, które można złożyć, by otworzyć okno.

Baterie jedno lub dwuuchytowe i ich dodatkowe wyposażenie

Bardzo popularne są obecnie baterie z jednym uchwytem, który wyposażony jest w mieszalnik do ustawiania temperatury wody. Ten rodzaj osprzętu pozwala oszczędzać wodę, której zużycie jest około 20% mniejsze niż w przypadku baterii z dwoma uchwytami. W baterii z dwoma kurkami, każdy z nich odpowiedzialny jest za jedną temperaturę wody. Na rynku dostępne są również baterie bezdotykowe, które odcinają dopływ wody po 1-2 sekundach od momentu zabrania obiektu sprzed czujki. Na razie, ten typ baterii ma wielu przeciwników, ale doskonale nadaje się do kuchni osób starszych, które czasami zapominają o zakręcaniu kranu. Ponad to, można zdecydować się na baterię z wbudowanym podgrzewaczem i zasobnikiem wody. Bateria zlewozmywakowa to nie tylko niezbędny element w każdej kuchni, ale również modna ozdoba. Chcąc dodać przestrzeni nieco oryginalności, można wybrać baterie stylizowane. Niezwykle intrygujące są te tworzone na wzór wiktoriański, albo retro. Nie mniej jednak, nawet tradycyjne baterie nabrały barw i można je nabyć w różnych, intensywnych kolorach. Najbardziej wytrzymałą powłoką baterii zlewozmywakowej jest ceramika. Najczęściej jednak montuje się osprzęt chromowy, który charakteryzuje się wysokim połyskiem. Na zarysowania odporna jest natomiast powłoka granitowa.

Jak widać baterie kuchenne występują w wielu konfiguracjach i przed ich zakupem trzeba zastanowić się jakie są nasze oczekiwania. Najważniejsze, by wybrać model, który pozwoli na komfortowe użytkowanie i dobrze wkomponuje się w aranżację wnętrza.

(materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone