Zamknij

Jak zdobyć uprawnienia konserwatora gaśnic?

14:26, 12.10.2018 | materiały partnera

Wykonywanie okresowych przeglądów gaśnic, jak i ogólnie sprzętu przeciwpożarowego jest koniecznością. Takie usługi może jednak świadczyć tylko osoba, która posiada ku temu odpowiednie kwalifikacje poparte odbyciem specjalnych szkoleń z zakresu konserwacji i naprawy sprzętu przeciwpożarowego. Osoby zainteresowane taką pracą mogą bez trudu zapisać się na kurs a osoby, które oddają gaśnicę do sprawdzenia, powinny wcześniej upewnić się, czy faktycznie konserwacji dokonuje profesjonalista.

Dla kogo kurs konserwatora gaśnic?

Na kurs może zapisać się każdy, kogo interesuje taka praca. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy chce się zawodowo wykonywać przeglądy gaśnic i sprzętu przeciwpożarowego, czy jest to tylko chwilowa zachcianka. Odbycie takiego szkolenia nie jest darmowe, trzeba również poświęcić czas więc lepiej wcześniej przemyśleć tę sprawę.

Jak wygląda szkolenie?

Każdy uczestnik podczas szkolenia będzie zdobywał wiedzę nie tylko teoretyczną, lecz również praktyczną. Należy pamiętać, iż kurs kończy się egzaminem, do którego należy dobrze się przygotować. Jeśli wypadnie pozytywnie, otrzyma się stosowny dokument, uprawniający do wykonywania takich czynności. Ważną informacją dla zainteresowanych będzie na pewno fakt, iż szkolenie można odbyć stacjonarnie w ekofit.pl, bądź można ukończyć kurs online. Druga opcja przeznaczona jest szczególnie dla osób, które poważnie myślą o takim zawodzie jednak nie mają możliwości wzięcia osobiście udziału w spotkaniach.

Czy potrzebne jest doświadczenie?

Nie. Na kurs konserwatora gaśnic może zapisać się każdy i nie ma tutaj znaczenia czy ma się wiedzę z zakresu przepisów przeciwpożarowych. Podczas spotkań zostaną poruszone najważniejsze kwestie, więc nawet osoby niedoświadczone na pewno poradzą sobie idealnie.

Gdzie zapisać się na szkolenie?

Firm zajmujących się przeprowadzaniem szkoleń i kursów jest wiele. Warto jednak wybierać te, które oferują przede wszystkim materiały szkoleniowe, a wykłady przeprowadzane są faktycznie przez ekspertów z tej dziedziny. Oczywiście to, w jaki sposób przeprowadzane będą ćwiczenia, również jest istotne. Przed zapisaniem się na kurs warto wcześniej poznać wszystkie szczegóły.

Co można dowiedzieć się na kursie?

Decydując się na wzięcie udziału w kursie, każdy uczestnik zostanie zaznajomiony nie tylko z budową gaśnicy i jej poprawnym użyciem, lecz także ze sprzętem przeciwpożarowym. Kursanci uczą się jak poprawnie rozpoznawać rodzaj pożaru oraz dobierać do niego sprzęt gaśniczy. Konserwacja sprzętu gaśniczego to nie to samo co jego naprawa, dzięki szkoleniu będzie można też rozgraniczyć te dwa pojęcia.

Ile kosztuje kurs?

Cena uzależniona jest tak naprawdę od firmy, która będzie przeprowadzała kurs. Szukając jak najlepszej oferty, warto zapoznać się z cennikiem kilku firm, by wybrać tę najlepszą. Koszty zapewne nie będą małe, jednak zyskując zaświadczenie, każdy będzie mógł zarabiać w ten sposób, pod warunkiem że zda egzamin końcowy.

(materiały partnera)
© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone