Zamknij

Co powinno znaleźć się w nowym biurze?

11:06, 14.11.2018 | materiały partnera

Tworzenie nowych biur to aktualnie niełatwe wyzwanie. Liczy się nie tylko efekt wizualny, ale i komfort pracy. Każdy pracodawca powinien mieć to na uwadze, ponieważ od ergonomii zależy samopoczucie pracowników oraz efektywność ich pracy. Najczęściej do tego zadania zostają zatrudnieni dekoratorzy wnętrz. Jak natomiast urządzić biuro samodzielnie?

Konieczny sprzęt do biura

W biurze na pewno nie może zabraknąć odpowiednich urządzeń, tj.: komputery, drukarki, skanery, niszczarki, rzutniki czy bindownice. Są one niezbędne do szybkiej i produktywnej pracy. Pracodawca powinien zatroszczyć się o stały dostęp do szybkiego łączą internetowego. Obecnie Internet odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Zawiera informacje praktycznie o wszystkim, dlatego ważne jest, aby pracownicy w sytuacjach problemowych mieli do niego dostęp. Oczywiście w każdym biurze musi znaleźć się również telefon oraz Skype. Program ten pozwala na prowadzenie telekonferencji z osobami, które znajdują się nawet na innym kontynencie. To bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli chodzi o szybką komunikację. Podczas szkoleń oraz spotkań biznesowych niezwykle przydatne bywają tablice interaktywne.

Niezbędne artykuły biurowe

Oprócz wielofunkcyjnych urządzeń, ogromne znaczenie ma zaopatrzenie miejsca pracy w mniejsze artykuły biurowe – nożyczki, dziurkacze, spinacze, taśmy klejące, kleje, zszywacze czy rozszywacze. Wszyscy pracownicy powinni mieć do nich dostęp w każdym momencie. Kolejne artykuły, które muszą znajdować się w biurze, to papier do drukarki, teczki, koszulki, skoroszyty, segregatory, karteczki samoprzylepne i wszelkiego rodzaju przybory do pisania (długopisy, ołówki, cienkopisy, zakreślacze, pióra, korektory, foliopisy itp.). Szeroką ofertę wymienionych wcześniej urządzeń i artykułów biurowych, pozwalających na kompleksowe wyposażenie biura, posiada sklep internetowy eofficemedia.pl.

Co musi zawierać właściwie przygotowane stanowisko pracy?

Latem przyda się klimatyzacja. Dzięki temu pracownicy unikną zmęczenia czy bólu głowy, które może spowodować upał. Wówczas w biurze będzie panowała przyjemna temperatura. Zadowoli to też klientów, a wykonywanie służbowych obowiązków stanie się znacznie mniej uciążliwe. Klimatyzacja może zostać wykorzystana również podczas chłodniejszych dni do ogrzania pomieszczenia. Ogromny wpływ na efektywną pracę i zminimalizowanie stresu pracownikom, mają odpowiednio dobrane meble. Każdy pracownik powinien posiadać własne stanowisko pracy: biurko o odpowiedniej wysokości, najlepiej z dużym blatem, krzesło obrotowe na gumowych kółkach z możliwością regulowania wysokości siedzenia oraz kąta oparcia. W biurze niezbędne są również szafy do przechowywania dokumentów oraz artykułów biurowych. Dla większych urządzeń, powinny być dostosowane odpowiednie meble. Jeśli w biurze znajduje się sala konferencyjna, musi znaleźć się w niej duży stół oraz wygodne krzesła lub fotele.

Jak widać, nie tylko efekt wizualny jest ważny, ale również ergonomia i komfortowe warunki pracy. Dzięki temu następuje zminimalizowanie stresu, wzrasta zadowolenie zatrudnionych osób, co przekłada się na wydajność ich pracy.

(materiały partnera)
© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone