Zamknij

Czym kierować się przy wyborze mebli tapicerowanych?

15:10, 07.12.2018 | materiały partnera

Mając w planach zakup nowych krzeseł czy foteli tapicerowanych, nie należy jedynie kierować się ich zewnętrznym wyglądem czy kolorem, lecz tym z jakich materiałów zostały wykonane. Obicie mebli jest bardzo ważne, bo tylko wtedy posłużą przez długie lata.

Jak kupić, by nie żałować?

W dzisiejszych czasach na rynku jest szeroki wybór wśród różnego rodzaju mebli tapicerowanych. Można do woli przebierać w bogatej gamie kolorystycznej, designerskich wzorach, lecz tak naprawdę ważny powinien być rodzaj materiału, jaki został zastosowany na obicie i jego gramatura. Nowoczesne meble kosztują dużo, dlatego zachwyt należy okazać dopiero po sprawdzeniu, czy tkanina faktycznie jest dobrej jakości. Jeśli w domu są zwierzęta i małe dzieci ważne jest, by tapicerowane meble można było łatwo czyścić. Tutaj tkaniny plamoodporne okażą się strzałem w dziesiątkę. Na pewno warto postawić też na wygodę, zwłaszcza jeśli meble mają służyć do codziennego użytku. Meble tapicerowane powinny posiadać miękkie siedziska oraz oparcia i co ważne muszą być odpowiednio wyprofilowane. Można również pokusić się o zakup krzeseł czy foteli obitych skóra naturalną, jednak takie meble wymagają specjalnej pielęgnacji i nie są zbyt komfortowe w codziennej eksploatacji.

Jaki wzór krzeseł kupić?

Na to pytanie każdy zainteresowany musi odpowiedzieć sobie już sam. Z racji, iż jest bardzo duży wybór w takim asortymencie, warto wziąć pod uwagę ogólną aranżację wnętrza. Kształt krzeseł czy foteli także nie jest bez znaczenia tak samo ich kolor, czy jakość wykończenia. By nie żałować wyboru, można wcześniej skorzystać z darmowych programów do projektowania, dzięki którym uda się sprawdzić jaki mebel będzie pasował. Oczywiście wielkość pomieszczenia też trzeba wziąć pod uwagę, bo okazałe kolorowe fotele zamiast być ozdobą zagracą tylko pokój. Na pewno przy wyborze powstanie dylemat, jaki kształt krzesła okaże się dobrym rozwiązaniem. Jeśli metraż nie ogranicza a krzesła czy fotele tapicerowane mają stanąć w salonie, można puścić wodze fantazji i wybrać nowoczesne meble oferowane przez vokato.com, zyskując tym samym pewność, iż pochodzą od najlepszych producentów, którzy gwarantują jakość.

Dobra jakość mebli tapicerowanych

Przyjmując zasadę, że co tanie jest drogie, nie warto kusić się na zakup krzeseł tapicerowanych oferowanych na bazarach, gdyż na takie meble nie uda się na pewno uzyskać gwarancji. Tak samo nie warto kupować używanych foteli, zwłaszcza jeśli materiał jest zniszczony, a wewnętrzne wypełnienie nosi ślady odkształcenia. Solidne krzesło tapicerowane musi mieć stabilny metalowy stelaż, tylko wtedy posłuży długie lata. Nie oznacza to, jednak że musi być całe metalowe, bo nowoczesnym krzesłom uroku dodają delikatne drewniane nogi. Metalowy stelaż jest ukryty pod warstwą pianki i materiału. Owszem za designerskie krzesło dobrej jakości trzeba będzie zapłacić nawet sześćset złotych i więcej jednak parząc z perspektywy czasu, na pewno taki wydatek okaże się dobrym posunięciem.

(materiały partnera)
© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone