Zamknij

Internet stacjonarny bez limitu danych

15:15, 20.12.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Potrzebujesz szybkiego i stabilnego Internet stacjonarnego bez limitu danych? Oferta przygotowana przez Orange to rozwiązanie, które umożliwi Ci nieograniczone korzystanie z zasobów globalnej sieci.

Ile danych potrzebujesz?

Internet z odgórnie określoną ilością danych, które użytkownik może wykorzystać w ciągu miesiąca, to rozwiązanie dość często spotykane na rynku usług telekomunikacyjnych. Limit dostępnych danych, który wynosi przeważnie kilkanaście lub kilkadziesiąt gigabajtów, jest wystarczający w przypadku osób, które Internetu używają głównie do przeglądania stron www, korzystania z komunikatorów i portali społecznościowych. Jednak w przypadku osób, którym dostęp do sieci zastępuje tradycyjną telewizję, Internet stacjonarny z limitem danych jest rozwiązaniem niewystarczającym. Wystarczy zapoznać się z ilością danych, potrzebnych do korzystania z najpopularniejszych platform multimedialnych. Jeżeli korzystasz z Netflixa, w ciągu godzinnego seansu pobierasz 3 GB danych (wideo w jakości HD) lub nawet 7 GB (wideo w jakości Ultra HD). Aby w ciągu miesiąca obejrzeć dwa sezony serialu w najwyższej dostępnej jakości, będziesz potrzebował prawie 200 GB danych. Z kolei podczas godziny oglądania materiałów wideo dostępnych na YouTube zużyjesz ponad 800 MB (jakość HD 720p) lub ponad 1 GB (jakość Full HD 1080p).

Internet stacjonarny bez limitu danych

Orange wychodzi naprzeciw wszystkim użytkownikom, którzy potrzebują swobodnego, nieograniczonego dostępu do globalnej sieci. Superszybki Internet stacjonarny bez limitu danych dostępny jest w ramach usługi FTTH (ang. Fiber to the Home). Technologia ta uważana jest za przyszłość rynku telekomunikacyjnego. Dlaczego? Rozwiązanie to polega na dostarczaniu internetu za pośrednictwem światłowodu. Światłowód to przewód wykonany z włókna szklanego i tworzyw sztucznych, którego wykorzystanie umożliwia przesyłanie sygnału za pomocą światła. Dzięki temu internet światłowodowy wyróżnia się wysoką przepustowością – wykorzystanie tej technologii pozwala osiągnąć prędkość pobierania danych wynoszącą nawet 1 Gb/s. Co więcej, łącze światłowodowe jest wyjątkowo odporne na zakłócenia, które mogą zostać wywołane przez czynniki zewnętrzne. Niekorzystne warunki meteorologiczne, takie jak burze czy opady deszczu, nie mają wpływu na prędkość Internetu.

Internet światłowodowy – wiele możliwości

Zamawiając Internet światłowodowy w Orange, otrzymasz modem FunBox 3.0. Urządzenie to pozwala stworzy

sieć Wi-Fi, z której korzystać będą mogli wszyscy domownicy. Dzięki wykorzystaniu łącza o bardzo wysokiej przepustowości, podłączenie do domowej sieci Wi-Fi wielu urządzeń nie spowoduje irytującego spadku prędkości wysyłania i pobierania danych. Wybierając Internet bez limitu danych, będziesz mógł w pełni wykorzystać możliwości, jakie oferuje dzisiaj globalna sieć. Wysoka prędkoś

pobierania oraz nieograniczony transfer danych umożliwią Ci komfortowe korzystanie z platform streamujących wideo, takich jak Netflix, HBO Go, Amazon Prime, Ipla, VOD.pl czy Player.pl. Wybierając usługę Orange FTTH, zdecydować możesz się na jedno z trzech oferowanych rozwiązań:

Orange Światłowód 100 Mb

Abonament: pierwsze 12 miesięcy: 39,99 zł/mies., od 13. miesiąca: 69,99 zł/mies.

Prędkość pobierania: do 100 Mb/s

Prędkość wysyłania: do 10 Mb/s

Bez limitu danych

Czas umowy: 24 miesiące

Orange Światłowód 300 Mb

Abonament: pierwsze 12 miesięcy: 49,99 zł/mies., od 13. miesiąca: 79,99 zł/mies.

Prędkość pobierania: do 300 Mb/s

Prędkość wysyłania: do 30 Mb/s

Bez limitu danych

Czas umowy: 24 miesiące

Orange Światłowód 1 Gb

Abonament: pierwsze 12 miesięcy: 69,99 zł/mies., od 13. miesiąca: 99,99 zł/mies.

Prędkość pobierania: do 1 Gb/s

Prędkość wysyłania: do 100 Mb/s

Bez limitu danych

Czas umowy: 24 miesiące

Dostęp do usługi FTTH uzależniony jest od tego, czy w danym miejscu funkcjonuje już odpowiednia infrastruktura naziemna. Rozbudowa sieci światłowodów jest jednym z priorytetów firmy Orange. W połowie 2018 roku w zasięgu usługi FTTH znalazło się już ok. 3 mln gospodarstw domowych. Dla porównania – w maju 2017 roku ta liczba wynosiła 1,7 mln. Do 2020 roku Orange planuje objąć zasięgiem światłowodu nawet 5 milionów gospodarstw domowych na terenie całej Polski. Na mapie zasięgu Orange możesz sprawdzić, czy Internet światłowodowy jest już dostępny w Twoim mieście.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone