Zamknij
REKLAMA

Ubezpieczenie a samochód modyfikowany

10:08, 17.01.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Modyfikacje samochodów może być świetną zabawą dla miłośników czterech kółek. To właśnie dlatego hobby to stają się coraz bardziej popularne. Właściciele swoich aut pragną, by te prezentowały się możliwie jak najlepiej. Wielu z nich nawet nie zdaje sobie sprawy, że nawet minimalny modyfikacje mogą znacznie zwiększyć składkę ubezpieczeniową. Warto zatem, przed dokonaniem każdej zmiany w swoim pojeździe, pomyśleć o polisie, która zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach samochodów modyfikowanych? 

Najczęstsze modyfikacje samochodów 

Wykorzystujemy różne sposoby, aby podrasować lub zwiększyć komfort użytkowania naszego samochodu. Powszechne jest przyciemniane szyb, wykorzystywanie nietypowego koloru lakieru oraz używanie naklejek na pojeździe. Również elementy reklamowe, które często widzimy na ulicach, zaliczają się do modyfikacji. Wiele osób decyduje się również na podwyższenie lub obniżenie zawieszenia, wymianę silnika, układu wydechowego czy instalacji gazowej. Do bardziej ekstrawaganckich modyfikacji można zaliczyć montaż dodatkowych świateł, głośników, spoilerów czy ekranów wideo w zagłówkach.  

Jak działa ubezpieczenie w przypadku samochodów modyfikowanych?  

Każdy właściciel pojazdu, który zdecyduję się na wprowadzenie nawet drobnych zmian, musi liczyć się, że takie działania mogą negatywnie odbić się na aspektach związanych z opłatami ubezpieczenia. Jeśli zdecydowaliśmy się zmienić wygląd naszego auta, koniecznie należy zgłosić to osobie ubezpieczającej. Warto pamiętać, że jeśli ukryjemy ten fakt przed ubezpieczycielem, możemy nie dostać odszkodowania w momencie stłuczki, kolizji lub innego losowego zdarzenia. Dobrym pomysłem jest jednak zainteresowanie się ubezpieczeniami oferowanymi przez profesjonalne firmy prywatne, które zapewniają wsparcie również w przypadku zaawansowanych zmian wprowadzonych w pojeździe. Przykładem może być oferta dostępna na stronie https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/modified-car-insurance/. Taka polisa zagwarantuje nam kompleksową ochronę bez zbędnego przepłacania.  

Modyfikowanie samochodów, aby poprawić ich wygląd czy funkcjonalność staje się coraz powszechniejsze. Może być to traktowane jako hobby, a dla niektórych może nawet stanowić pracę zarobkową. Pamiętajmy jednak, że w wielu przypadkach zabawa przy samochodzie może wiązać się z negatywnymi efektami. Przed dokonaniem nawet drobnych modyfikacji, zawsze pamiętajmy o naszym ubezpieczeniu, które pozwala nam spokojnie spać. 

(materiał partnera)

Komentarze (1)

MichałMichał

0 1

Fakt jest problem z ubezpieczeniem modyfikacji w samochodzie w AC można tylko 10% wartości samochodu :( czasem nawet za OC niektóre firmy chcą więcej przez to że modyfikowany. Warto sprawdzić w aplikacji Kupdirect z Google Play. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app 15:52, 17.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© krotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone