reklama

Krynica-Zdrój poza sezonem. Czy warto spędzić tu jesienny urlop?

Materiał promocyjny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Express

Krynica-Zdrój poza sezonem. Czy warto spędzić tu jesienny urlop? - Zdjęcie główne

foto Adobe Express

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i ŚwiatJesień to czas, który najchętniej spędzilibyśmy w domowych pieleszach. Coraz cieplejszy klimat zachęca jednak do planowania podróży także poza sezonem letnim.

 Jesienne miesiące to natomiast doskonały czas, aby wybrać się do „perły polskich uzdrowisk”, jak często bywa nazywana Krynica-Zdrój. To przepiękne miasteczko, malowniczo położone w Beskidzie Sądeckim i całoroczna miejscowość wypoczynkowa, w której większość popularnych atrakcji i rozrywek jest dostępnych także poza sezonem turystycznym. Dlaczego warto spędzić tam jesienny urlop?

Z czego słynie „perła polskich uzdrowisk”?

Krynica-Zdrój to niewielkie, bo liczące sobie ok. 10,5 tys. stałych mieszkańców miasteczko, położone w województwie małopolskim, na terenie Beskidu Sądeckiego. Od ponad 200 lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów głównie za sprawą korzystnego mikroklimatu, jaki panuje na jego terenie, smacznej i zdrowej wody mineralnej, a także licznych atrakcji i rozrywek dostępnych na terenie miasteczka i jego okolic. Do Krynicy-Zdroju można wybrać się przez cały rok i bez względu na aurę panującą na zewnątrz, zawsze znaleźć coś ciekawego do zrobienia.

Krynica-Zdrój jest świetnie przygotowana na przyjęcie w swoich progach gości z całej Polski. Na jej terenie funkcjonuje rozbudowana infrastruktura turystyczna, na którą składają się liczne sklepy, restauracje, kawiarnie i obiekty noclegowe z różnych kategorii. Jak zróżnicowana i atrakcyjna jest krynicka baza noclegowa, można w łatwy sposób przekonać się, wchodząc na stronę: https://www.nocowanie.pl/noclegi/krynica_zdroj__krynica_gorska/.

Za jej pośrednictwem nie tylko zapoznamy się w kilka chwil z dostępną w wybranym terminie ofertą noclegów, ale także od ręki zarezerwujemy te oznaczone opcją natychmiastowej rezerwacji. Noclegi w Krynicy-Zdroju mają głównie całoroczny charakter, co pozwala na znalezienie komfortowego, dopasowanego do budżetu zakwaterowania także poza gorącym sezonem turystycznym.  

Jesienne atrakcje Krynicy-Zdroju. Co robić i jakie miejsca odwiedzić w chłodne miesiące?

Krynica-Zdrój to miasteczko, w którym zdecydowana większość atrakcji turystycznych jest dostępnych na świeżym powietrzu. To niewątpliwy atut spędzania tu wolnego czasu, gdyż przy okazji korzystania z rozrywek, możemy także nacieszyć się pięknem beskidzkiej przyrody oraz oddychać do woli świeżym, rześkim powietrzem wolnym od smogu i zanieczyszczeń. 

Zwiedzanie uzdrowiska warto rozpocząć od długiego spacery krynickim deptakiem, na którym skupia się życie miejscowości. W sezonie jesiennym deptak nie jest tak zatłoczony, jak w lecie, dzięki czemu panuje na nim spokojna, kojąca atmosfera, sprzyjająca wypoczynkowi. Przy deptaku zlokalizowane są liczne restauracje, kawiarnie i sklepiki z pamiątkami, do których można wstąpić w czasie spaceru.

Z krynickim deptakiem nieodłącznie związana jest jedna z najbardziej znanych osobistości z Krynicy-Zdroju. Mowa o Epifaniuszu Drowniaku, znanym pod pseudonimem Nikifor Krynicki – jeden z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego pozytywizmu. Jego życiu i twórczości w całości poświęcona jest Willa Romanówka – drewniany dom pomalowany na charakterystyczny, błękitny kolor. W środku znaleźć można kolekcję twórczości Nikifora Krynickiego, na którą składają się m. in. szkice, fotografie, dzieła oraz osobiste przedmioty należące do artysty.

Atrakcje na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju

Góra Parkowa to zdecydowanie najbardziej znane miejsce na mapie Krynicy-Zdroju. To wzgórze o wysokości 742 m n.p.m., na które można dostać się na piechotę lub kolejką linowo-terenową. Wjazd na wzgórze tym drugim sposobem sam w sobie stanowi atrakcję, gdyż krynicka kolejka jest najstarszą, ciągle działającą kolejką tego typu w naszym kraju – jej początki sięgają bowiem 1937 r. Dolna stacja kolejki znajduje się przy deptaku, tuż obok pomnika Nikifora Krynickiego. 

Na szczycie Góry Parkowej czeka na nas sporo atrakcji. Znajduje się tam Park Zdrojowy z restauracją i kawiarnią, a tuż obok park linowy, zjeżdżalnie oraz miejsca do wypoczynku, z których można podziwiać malowniczą panoramę Gór Leluchowskich. To jednak jeszcze nie wszystko! W 2022 r. do atrakcji Góry Parkowej dołączyły Ogrody Żywiołów, które pozwalają na własne oczy przekonać się, jak działają cztery żywioły. Na Górze Parkowej znajduje się także leśne Sanktuarium Maryjne, Polana Michasiowa, a także słynne Źródełko Miłości, z którego woda ponoć zapewnia szczęście i pomyślność w sprawach sercowych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE