13-letnia Weronika – utalentowana bilardzistka

13-letnia Weronika – utalentowana bilardzistka   - Zdjęcie główne

Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Pool Bilardzie odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim.

Wśród blisko 130 uczestników z dziesięciu województw obecna była też reprezentacja UKS „BILA” – pod opieką trenerów: Ilony i Pawła Galejów. Najwięcej radości przyniosła gra Weroniki Połczyńskiej. W pięknym stylu pokonywała ona kolejno O. Słupecką 3:0, A. Kłosok 3:2, W. Matwijczuk 3:1, A. Smolińską 3:1, W. Staszewską 3:2, W. Derezińską 3:0. Dopiero w finale prowadząc 2:1 ostatecznie przegrała 2:3. Gra Weroniki była pewna i zdecydowana, zagrania przemyślane.

Ta zaledwie 13-letnia bilardzistka jest dużą nadzieją trenerki Ilony na kolejne tytuły mistrzowskie. W podobnym stylu zaprezentował się na mistrzostwach rówieśnik Weroniki – Damian Wierzyk. Do rundy pucharowej nie zostawiał przeciwnikom wątpliwości – kto rządzi przy stole bilardowym. Pokonał kolejno O. Wisniewskiego 3:0, S. Kupisa 3:1, O. Pipina 3:2. W walce o ćwierćfinał mistrzostw przegrał z J. Dybałą 1:3 i skończył turniej na 9 miejscu. Pozostali zawodnicy: Agnieszka Pogorzelska 17 miejsce, Matylda Zimmermann 5 miejsce, Adam Gaszyński 33 miejsce, Dominik Piszczek 9 miejsce.