23 medale na Pucharze Polski

23 medale na Pucharze Polski - Zdjęcie główne

Znakomicie spisali się w Pucharze Polski dzieci do lat 15 JKA karatecy KS „Krotosz” Krotoszyn. W Baranowie podopieczni Mariusza Kaja stawali na podium aż 23 razy i wygrali klasyfikację drużynową tych zawodów.

Jagoda Augustyniak, Amelia Tyrakowska i Martyna Kaj stawały w Baranowie dwa razy na podium. Obie zdobyły po złotym i brązowym medalu. Jeszcze lepiej wypadł Szymon Łacina, który zarówno w kata, jak i kumite wygrał rywalizację. Głównym celem zawodów było wyłonienie kadry narodowej karateków na Mistrzostwa Europy JKA Kararte Dzieci, Kadetów i Juniorów 2016, które odbędą się w Belgradzie w dniach 21-22 maja.

Liczymy na to, że 3-4 naszych zawodników trafi do reprezentacji narodowej na Mistrzostwa Europy. Ale ostateczną decyzję poznamy w następnym tygodniu – mówi Mariusz Kaj, prowadzący klub KS „Krotosz”.