Astra Krotoszyn - Dąbroczanka Pępowo. Walkower. Punkty zdobyła Astra

Autor: | Zdjęcie: Dąbroczanka Pępowo

Astra Krotoszyn - Dąbroczanka Pępowo. Walkower. Punkty zdobyła Astra - Zdjęcie główne

foto Dąbroczanka Pępowo

SportDąbroczanka Pępowo pokonała na boisku Astrę Krotoszyn 2 : 0. Radości po wygranej w pępowskim klubie jednak nie było, gdyż - ze względu na złamanie regulaminu - punkty trafiły do Astry.

W sobotę Astra Krotoszyn zmierzyła się z Dąbroczanką Pępowo.

W piątej kolejce trzeciej grupy piątej ligi Dąbroczanka Pępowo podejmowała Astrę Krotoszyn. Przed sobotnim pojedynkiem zespoły dzielił w tabeli jeden punkt na korzyść Astry. Zawodnicy Tomasza Leciejewskiego stanęli zatem przed szansą wyprzedzenia Astry po sobotnim pojedynku. Po pierwszej połowie wszystko wskazywało, że tak się stanie. W 10. minucie Dąbroczanka objęła prowadzenie po golu Nikodema Malcherka. Dwadzieścia minut później prowadzenie podwyższył Fryderyk Kokot. Zespół Tomasza Leciejewskiego wygrał na boisku 2 : 0.

Jednak radości po ostatnim gwizdku w szeregach Dąbrocznki nie było. Okazało się, że drużyna z Pępowa nie dotrzymała jednego z punktów regulaminu rozgrywek. W zespołach rywalizujących w czwartej i piątej lidze musi na boisku być zawodnik młodzieżowy. W sezonie 2024/2025 status młodzieżowca ma zawodnik urodzony w 2004 roku lub młodszy. W wyjściowej jedenastce Dąbroczanki takiego piłkarza zabrakło, dlatego wywalczone punkty na boisku drużyna z Pępowa straci. Zostanie orzeczony walkower dla Astry Krotoszyn.

Drużyna z Pępowa na boisku wygrała, jednak wynik został zweryfikowany jako walkower na naszą korzyść ponieważ według przepisów na boisku przebywała mniejsza ilość zawodników młodzieżowych niż jest to wymagane w V lidze - informuje Astra Krotoszyn.

Po tej decyzji Astra Krotoszyn zajmuje 5 miejsce w tabeli ligowej z dorobkiem 10 punktów.