Astra zremisowała 1:1 z Gorzyczanką Gorzyce Wielkie

Astra zremisowała 1:1 z Gorzyczanką Gorzyce Wielkie - Zdjęcie główne

Oczekiwano wygranej gospodarzy w pojedynku kontrolnym i wskazywał na to początek meczu.

Już w trzeciej minucie zaatakował Szymon Polowczyk, tak jak w pojedynku ze Spartą Miejska Górka, strzelając bezpośrednio z rzutu wolnego z 20 metrów. Następne ataki krotoszynian kończyły się jednak na defensywie gości, też przeprowadzających kilka groźnych akcji. Do przerwy wynik się nie zmienił. Ale już siedem minut po zmianie stron, po zamieszaniu podbramkowym, wyrównał Dawid Furmaniak. Taki rezultat utrzymał się do końca, mimo, że w końcówce krotoszynianie mieli kilka dogodnych sytuacji, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Astra rozegra w najbliższą środę ostatni towarzyski mecz, w którym podejmować będzie Zjednoczonych Pudliszki (18.00). Sezon rozpocznie w niedzielę wyjazdowym meczem z wicemistrzem poprzedniego sezonu – Pogonią Nowe Skalmierzyce (16.00). Warto wspomnieć, że w innym sparingu Ostrovia wygrała w Kępnie z Polonią 3:2, a jedną z bramek zdobył Karol Krystek.