Awans koźmińskich szczypiornistek

Awans koźmińskich szczypiornistek - Zdjęcie główne

Wielkopolski półfinał szczypiornistek rozegrano w Koźminie Wlkp. Gospodynie zajęły w nim drugie, dające awans, miejsce. Pierwszy mecz, rozgrywany tak jak wszystkie pozostałe, 2 x 12 minut, był najbardziej zacięty.

Uczennice ZSP 2 Wągrowiec, nie wykorzystując w ostatniej akcji rzutu karnego, uległy ZSP 2 Jarocin 8:9. Następnie miejscowe przegrały z IV LO Poznań 13:21. Później poznanianki wygrały z Jarocinem 20:12 i Wągrowcem 18:11 i zapewniły sobie pierwsze miejsce. Koźminianki zwyciężyły koleżanki z Wągrowca 12:6.

Ostatni mecz turnieju decydował o drugiej pozycji, także dającej awans do wielkopolskiego finału. Wydawało się, że gospodynie nie będą miały większych problemów z ograniem sąsiadek „zza miedzy”. Tymczasem po minucie to rywalki prowadziły 2:0, po trzech minutach 4:2, a po sześciu 5:3. Z czasem podopieczne Adama Kuzi się „rozkręciły” grając uważnie w obronie i skutecznie w ataku i do przerwy prowadziły 8:5.

Cztery minuty po zmianie stron było 13:5, a w 17. minucie 15:6. Później jarocinianki zdobyły co prawda dwie bramki z rzędu, ale miejscowe odpowiedziały kolejnymi trafieniami. Ostatecznie wygrały 19:11 ostatniego gola tracąc z rzutu karnego wykonanego już po końcowej syrenie. Tym samym cel jakim był awans do wielkopolskiego finału został osiągnięty.