Biegacze KS Krotosz na maratonie w Dębnie [ZDJĘCIA]

Biegacze KS Krotosz na maratonie w Dębnie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
9
zdjęć

SportPięciu zawodników KS Krotosz - Karol Olejniczak, Sergiusz Sójka, Szymon Szyrner, Rafał Sójka i Joanna Olejniczak wystartowało w jubileuszowym maratonie w Dębnie. Julia Kubisiak startowała natomiast w towarzyszącej imprezie Maratońskiej Dziesiątce.

Maraton w Dębnie to najstarsza tego typu impreza w Polsce. W jubileuszowej, 50-tej edycji maratonu wystartowało ponad 2.500 biegaczy z całego świata. Wśród nich było 5 reprezentantów KS Krotosz.

Najlepszy czas (3:07:09) uzyskał Karol Olejniczak. Zajął on 135. miejsce open. Karol Olejniczak jednocześnie zajął 4. miejsce w Mistrzostwach Polski w Maratonie rozgrywanych w ramach 50. edycji Maratonu w Dębnie, reprezentując Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie. O 11 minut poprawił swój rekord życiowy Sergiusz Sójka, który z rewelacyjnym czasem 3:07:20 zajął 137. miejsce open. Zmagania w Dębnie z rekordem życiowym zakończył także Szymon Szyrner 3:49:43. Świetne wyniki uzyskali również Rafał Sójka (3:54:43) i Joanna Olejniczak. Towarzyszącą imprezą była Maratońska Dziesiątka, w której 4.miejsce w kategorii K.20 zajęła Julia Kubisiak - relacjonują biegacze KS Krotosz.

Jako pierwszy 42-kilometrową trasę pokonał Ezekiel Kipkorir z Kenii (2:16:52), a wśród kobiet zwyciężyła Aleksandra Tarnowska z Katowic (2:46:30).

W tym roku, na maratonie w Dębnie, swoją karierę zakończył najlepszy polski maratończyk Henryk Szost, rekordzista kraju z fenomenalnym czasem 2:07:39.  Ambasadorkami biegu były dwie polskie lekkoatletki: Wanda Panfil i Joanna Jóźwik. Upalna pogoda nie przeszkodziła biegaczom w osiągnięciu bardzo dobrych wyników. Punkty z wodą i izotonikami rozmieszczone były wzorowo, co 3 kilometry, na 42 – kilometrowej trasie, co niewątpliwie pomogło dotrzeć maratończykom do linii mety w ten gorący dzień - podkreślają biegacze z Krotoszyna.