Biegacze KS Krotosz rozpoczęli sezon [ZDJĘCIA]

Biegacze KS Krotosz rozpoczęli sezon [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
4
zdjęć

SportReprezentanci KS Krotosz rozpoczęli sezon biegowy, biorąc udział w trzech imprezach, na których osiągnęli bardzo dobre wyniki.

10 biegaczy KS Krotosz wystartowało w Półmaratonie Wiązowskim.

Bieg w niewielkiej podwarszawskiej miejscowości jest jednym z najstarszych półmaratonów  w Polsce i największym w zimowo – wiosennej porze. W tym roku na biegowe święto w Wiązownie przyjechało więcej ludzi niż ma mieszkańców ta miejscowość. Łącznie, w półmaratonie i biegu towarzyszącym na 5km, uczestniczyło prawie 4 tysiące osób. Bieg na 21 km ukończyło 2,5 tysiąca biegaczy, a na 5km – prawie 1,2 tys. zawodników - relacjonują przedstawiciele KS Krotosz.

Krotoszynianie wystartowali w tym biegu po raz pierwszy. Najlepszy czas osiągnął Karol Mroczkowski (1:27:16), który zajął 233 miejsce. Tóż za nim na metę wbiegł Karol Olejniczak (1:17:38), który zajął 240. miejsce.

Dwudziestojednokilometrową trasę pokonali również Marika Mroczkowska, Joanna Olejniczak, Daniel Deplewski, Krzysztof Kasprzak, Bogdan Parysek, Jacek Ratajski, Rafał Sójka i Piotr Tyczyński. Pięciokilometrowy dystans z czasem 38:46 pokonał Valery Maćkowiak, a wynik ten dał 3. miejsce w kategorii M70 - wyliczają krotoszyńscy biegacze.

Kolejną imprezą, w której brał udział reprezentant KS Krotosz była 33. edycja Halowych Mistrzostw Polski Masters w Lekkiej Atletyce w Toruniu. Wystartował w niej Czesław Sienkiewicz, który dystans 3000 m przebiegł w czasie 13:29:42, co dało mu 5. miejsce.

Biegaczy z KS Krotosz nie mogło zabraknąć także na inauguracji tegorocznego cyklu Grand Prix Powiatu Krotoszyńskiego w Biegach - 2. edycji Zimowej Zabawy Biegowej w Koźminie Wlkp.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się tam dwaj biegacze KS Krotosz. 4. miejsce open, a 1. w kategorii M20 zajął Kamil Konieczny ( 37:31 ). Piąty generalnie, a czwarty w kategorii M30 był Patryk Karwik z czasem 37:55. Poza wyżej wymienionymi w biegu uczestniczyli Łukasz Zając, Jan Jaruzel, Jan Knapik, Tomasz Knapik - informują przedstawiciele KS Krotosz.