Autor:

Brąz dla Alicji Kowańdy z Koźmina Wlkp. - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Sport

Trzy medale wywalczyły zawodniczki MUKS Białe Tygrysy Jarocin podczas turnieju rangi Pucharu Świata Riga Open 2016 w taekwondo olimpijskim.

Najlepiej z podopiecznych Józefiny Nowaczyk – Wróbel zaprezentowała się kadetka Martyna Stasik. Debiutując, w nowej dla siebie kategorii wagowej do 41 kg, wywalczyła złoty medal, wygrywając w finale z inną Polką, Wiktorią Skorupską 9:7.

Na drugiej pozycji uplasowała się, wracająca do startów po wyleczeniu kontuzji, juniorka Anna Zbawiona. W walce finałowej zawodniczka z Jarocina uległa reprezentantce Izraela Danie Azran 8:10. Z brązowym medalem wróciła druga kadetka, mieszkanka Koźmina Wlkp., Alicja Kowańdy.

W swoim debiutanckim starcie w nowej kategorii wagowej do 55 kg, przegrała w półfinale z Akademie Pugnator z Austrii 0:3. Na piątym miejscu start ukończyła juniorka Zuzanna Kaczmarek przegrywając z Serbką Nadica Bozanic – 5:6.