Dobre rokowania przed Mistrzostwami Europy

Dobre rokowania przed Mistrzostwami Europy  - Zdjęcie główne

Po dziewięć krążków wywalczyli na Pucharze Polski Kadetów i Młodzików reprezentanci Towarzystwa Atletycznego „Rozum” i UKS „Samson” Kobylin.

Zawody w Kielcach były dla młodych zawodników sumo kolejnym etapem przygotowań przed jesiennymi Mistrzostwami Europy w tej dyscyplinie, oczywiście w ich kategoriach wiekowych. Ze złotymi krążkami wrócili z Kielc – Michał Fabianowski w kategorii +95 kg i Kacper Wiatrak (55 kg), który w finałowej walce pokonał klubowego kolegę Szymona Szwaję.

Dla kobylińskiego „Samsona” złote medale wywalczyli Michał Kobusiński (55 kg) i Aleksandra Bzodek (65 kg). – Bardzo dobrze oceniam m. in. występy Michała Fabianowskiego, Kacpra Wiatraka, Kacpra Mikołajczyka i Daniela Krasonia. Przed nimi jeszcze ogrom pracy, ale widzimy w nich naprawdę duży potencjał na ME w październiku – powiedział po zawodach Marek Konieczny, trener Towarzystwa Atletycznego „Rozum”.