Dobry początek siatkarskich kadetów Piasta

Dobry początek siatkarskich kadetów Piasta - Zdjęcie główne

II turniej eliminacyjny rozgrywek o mistrzostwo wielkopolski juniora młodszego w siatkówce rozegrano w szkole na krotoszyńskich Parcelkach. Gospodarze, podopieczni Piotra Robakowskiego, wysoko pokonali zespoły z Poznania i Kalisza awansując do grupy mistrzowskiej.

W obecnym sezonie w rozgrywkach WZPS bierze udział dwanaście klubów. Podzielono je na trzy koszyki i rozlosowano do czterech trzyzespołowych grup, z których zwycięzca awansował do grupy A, potocznie zwanej I ligą, zespoły z drugich miejsc stworzyły grupę B, natomiast te z trzecich miejsc trafiły do grupy C.

Eliminacje rozgrywano systemem dwóch turniejów, w którym gospodarzem pierwszego był zespół z drugiego koszyka, a drugiego – zespół najwyżej rozstawiony. Krotoszynianie ze względu na swoje dokonania w ubiegłym sezonie trafili do pierwszego koszyka.

W wyniku losowania grupa eliminacyjna przypominała ubiegłoroczny finał młodzika, bowiem spotkali się w niej trzej medaliści z ubiegłego roku: Piast, który był mistrzem, wicemistrz – Grom Kalisz oraz Energetyk Poznań, który zajął trzecią pozycję.

W pierwszym turnieju rozgrywanym w Poznaniu Piast nie dał żadnych szans przeciwnikom pokonując bez straty seta Energetyka Poznań (25:20, 25:15, 25:14) oraz Grom Kalisz (25:16, 25:17, 25:15). Grom wygrał, po dosyć wyrównanym spotkaniu, z Energetykiem 3:1 (23:25, 28:26, 25:19, 25:19). Turniej rewanżowy otworzyło spotkanie zespołów z Kalisz i Poznania. Mecz ten bez straty seta wygrali kaliszanie 3:0 (25:18, 25:23, 25:22).

W kolejnych meczach główne role odgrywali już gospodarze pokazując siatkówkę na zdecydowanie wyższym poziomie znów nie tracąc seta, zarówno z Energetykiem (25:16, 25:20, 25:19), jak i Gromem (25:10, 25:12, 25:15).

W spotkaniach tych trener Piotr Robakowski w poszczególnych setach wykorzystywał pełen limit zmian.