Dwa ostatnie sparingi Astry

Dwa ostatnie sparingi Astry - Zdjęcie główne

Dwa ostatnie mecze sparingowe, oba na swoim terenie, rozegrali piłkarze Astry.

Najpierw pokonali beniaminka okręgówki Piasta Czekanów 2:1. Gole zdobyli Krzysztof Ratyński i?Mikołaj Marciniak. Następnie zmierzyli się z?czwartoligową kępińską Polonią (pauzującą w?pierwszej kolejce z?powodu wycofania się Wichru Dobra). Mimo dosyć wysokiej temperatury (mecz rozgrywano w?samo południe) zespoły wykazały dobre przygotowanie kondycyjne, przeprowadzając szereg szybkich akcji. Brakowało jeszcze dokładności, ale zasługą krotoszynian jest podjęcie twardej walki z?wyżej notowanym przeciwnikiem. To on jednak już w?siódmej minucie za sprawą Borysa Wawrzyniaka objął prowadzenie. Dwadzieścia minut później wyrównał Karol Krystek. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Dopiero cztery minuty po jej zakończeniu następnego gola dla gospodarzy zdobył Mikołaj Marciniak. Później krotoszynianie nie wykorzystali jeszcze kilku dogodnych sytuacji. Rywale oczywiście dążyli do remisu i?cel ten zrealizowali dzięki Łukaszowi Walczakowi (67’). Jak się okazało rezultat ten utrzymał się już do końca.