Dziewczyny z „ósemki” – ósme w kraju

Dziewczyny z „ósemki” – ósme w kraju   - Zdjęcie główne

Wystartowało w nim po 16 zespołów dziewcząt i chłopców ??mistrzowie województw. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja SP Aleksandrów Łódzki ??1435 pkt. Zespół z krotoszyńskiej ?ósemki? zajął w ostatecznej klasyfikacji ósmą lokatę uzyskując 1324 pkt. Pierwszego dnia krotoszynianki w biegu na 60 m startowały przy sprzyjających warunkach i osiągnęły swoje życiowe wyniki, natomiast w części popołudniowej skok w dal i rzut piłeczką palantową odbywały się już w niekorzystnych warunkach, w deszczu, przy silnym wietrze z przodu, który uniemożliwił uzyskanie rezultatów na poziomie, do którego przyzwyczaiły nas zawodniczki. Ostatniego dnia startowały na dystansie 600 m. Zmagały się z deszczem, chłodem i zimnym wiatrem, ale mimo tego poprawiły swoje rekordy życiowe. Ósme miejsce w finale krajowym należy uznać za sukces młodych lekkoatletek z SP 8 w krotoszynie, które do samego końca walczyły o osiągnięcie jak najlepszej lokaty.(wb)

Finał krajowy w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt został rozegrany w Olecku.Wystartowało w nim po 16 zespołów dziewcząt i chłopców – mistrzowie województw. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja SP Aleksandrów Łódzki – 1435 pkt. Zespół z krotoszyńskiej „ósemki” zajął w ostatecznej klasyfikacji ósmą lokatę uzyskując 1324 pkt. Pierwszego dnia krotoszynianki w biegu na 60 m startowały przy sprzyjających warunkach i osiągnęły swoje życiowe wyniki, natomiast w części popołudniowej skok w dal i rzut piłeczką palantową odbywały się już w niekorzystnych warunkach, w deszczu, przy silnym wietrze z przodu, który uniemożliwił uzyskanie rezultatów na poziomie, do którego przyzwyczaiły nas zawodniczki. Ostatniego dnia startowały na dystansie 600 m. Zmagały się z deszczem, chłodem i zimnym wiatrem, ale mimo tego poprawiły swoje rekordy życiowe. Ósme miejsce w finale krajowym należy uznać za sukces młodych lekkoatletek z SP 8 w krotoszynie, które do samego końca walczyły o osiągnięcie jak najlepszej lokaty.(wb)