Filip i Jacek Śronek z Krotoszyna zdobyli medale na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
7
zdjęć

SportFilip Śronek z Krotoszyna - wraz z tatą Jackiem Śronkiem - brali udział w Mistrzostwach Polski w Kicboxingu w formule kick-light, gdzie zdobyli medale.

18-letni Filip Śronek z Krotoszyna sportami walki zainteresował się w szkole podstawowej. Pięć lat temu zaczął trenować teakwondo w KS Halla San pod kierunkiem Piotra Tomczaka, a ok 2,5 roku temu zainteresował się Kickboxingiem. Obecnie trenuje z Radosławem Radomskim w Kickboxing Club Poprawa Ostrów Wlkp.

Mój tata także trenuje i myślę, że to właśnie on zaraził mnie miłością do tego sportu. Cała rodzina bardzo mnie w tym wspiera - tata, mama, brat, najbliżsi. Mam też duże wsparcie od grona pedagogicznego z ZSP nr 1 w Krotoszynie, gdzie się uczę - mówił Filip Śronek, opowiadając o swojej sportowej pasji.

Razem z tatą, który także trenuje w Kicboxing Club Poprawa wystartowali w Mistrzostwach Polski w kicboxingu w formule kick-light w Mińsku Mazowieckim.

W zawodach wzięło udział blisko 500 zawodników z 92 klubów z całej Polski. Filip walczył w kategorii junior - 63 kg. W jego grupie rywalizowało aż 38 zawodników. Filip Śronek stoczył 5 walk, z których z 4 wyszedł zwycięsko. Uległ dopiero w finale, tym samym zdobywając tytuł Wicemistrza Polski w Kickboxingu.

Jego tata - Jacek Śronek - walczył w kategorii weteren - 84 kg także osiągnął znakomity wynik, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski.

Trzeci reprezentant ostrowskiego klubu - Marcin Raszewski - startował w kategorii junior - 69 kg i po 4 wygranych walkach zdobył srebrny medal.