Finały wojewódzkie turnieju o Puchar Tymbarku

Finały wojewódzkie turnieju o Puchar Tymbarku - Zdjęcie główne

Finały województwa wielkopolskiego turnieju piłkarskiego o Puchar Tymbarku odbyły się na obiekcie sportowym przy hotelu Rodan Groklin w Grodzisku Wielkopolskim.

Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny w kategorii U-8 oraz piłkarki do lat 12, drugiego na murawę wybiegli chłopcy w kategorii U-12, a trzeciego swoje umiejętności zaprezentowały drużyny do 10. roku życia. Łącznie w rozgrywkach wzięło udział aż 126 drużyn. W tym roku do tego etapu rozgrywek awansowały aż trzy zespoły UKS Polon działającego przy SP 8 w Krotoszynie. Żeńska drużyna U-12 prowadzona przez Magdalenę Kalupę uplasowała się w przedziale miejsc 5-8. Niestety, w tej samej kategorii wiekowej, mimo ambitnej walki, nie udało się awansować z grupy podopiecznym Macieja Parczyńskiego. Dziewczynki, w kat. U-10, spisały się znakomicie awansując do półfinału gdzie jednak przegrały z ULKS Agro Kluczewo 1:2.

W małym finale znów brakło szczęścia i młode piłkarki przegrały 2:3 z SP Górka Duchowna. Ostatecznie uplasowały się na czwartym miejscu. Warto jednak nadmienić, że całość zmagań obserwowała trenerka reprezentacji Polski dziewcząt, która przybyła wyszukać małe perełki na ich pierwsze w życiu zgrupowanie reprezentacji narodowej. W jej oczach najwięcej uznania zyskała reprezentująca UKS Polon Natalia Drożyńska, która wybrana została najlepszą zawodniczką turnieju.