Gorzupianie najlepsi w turnieju LZS

Gorzupianie najlepsi w turnieju LZS - Zdjęcie główne

Najpierw rywalizowały one w dwóch grupach, na orlikach przy krotoszyńskim I LO i przy ZS nr 3. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do fazy finałowej. Grano 2 x 10 minut. W gr. A najlepsze były Biadki wygrywając z Roszkami 3:0 i Dzierżanowem 5:0 oraz bezbramkowo remisując z Różopolem, które zajęło drugą pozycję zwyciężając Dzierżanów 3:0 i remisując z Roszkami 1:1. Dzierżanów pokonał Roszki 3:0. W gr. B triumfowała Gorzupia gromiąc Lutogniew 6:0 i bezbramkowo remisując z Orpiszewem, który także bezbramkowo zremisował z Lutogniewem. Zanim rozpoczęły się decydujące mecze przeprowadzono nietypowy konkurs, w którym wystartowało po dwóch przedstawicieli każdego zespołu. Chodziło o to, aby z jednej linii bramkowej bezpośrednim strzałem przez całe boisko trafić do pustej drugiej bramki. Każdy miał dwie próby, a zwycięzcą został Szymon Maciejewski (Orpiszew). Bardzo wyrównany był mecz decydujący o drugiej pozycji. W normalnym czasie zakończył się on remisem 2:2. Zarządzono więc decydujące rzuty karne. W nich 4:3 lepszy okazał się Orpiszew. Po pierwszej połowie finału Gorzupia prowadziła 1:0. Na początku drugiej połowy biadkowianie wyrównali, ale odpowiedź rywali była niemal natychmiastowa i wynikiem 2:1 dla gorzupian zakończył się ten pojedynek. Za najlepszego bramkarza turnieju wybrano Mateusza Zybałę (Biadki). ? Dziękuję krotoszyńskiemu urzędowi miejskiemu i sędziom Łukaszowi Jasiakowi i Dawidowi Drygasowi za pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu turnieju ? powiedział jego organizator Mariusz Karbowiak. (wb)

Siedem zespołów wystartowało w I letnim turnieju piłki nożnej o puchar Rady Miejsko – Gminnej Zrzeszenia LZS.Najpierw rywalizowały one w dwóch grupach, na orlikach przy krotoszyńskim I LO i przy ZS nr 3. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do fazy finałowej. Grano 2 x 10 minut. W gr. A najlepsze były Biadki wygrywając z Roszkami 3:0 i Dzierżanowem 5:0 oraz bezbramkowo remisując z Różopolem, które zajęło drugą pozycję zwyciężając Dzierżanów 3:0 i remisując z Roszkami 1:1. Dzierżanów pokonał Roszki 3:0. W gr. B triumfowała Gorzupia gromiąc Lutogniew 6:0 i bezbramkowo remisując z Orpiszewem, który także bezbramkowo zremisował z Lutogniewem. Zanim rozpoczęły się decydujące mecze przeprowadzono nietypowy konkurs, w którym wystartowało po dwóch przedstawicieli każdego zespołu. Chodziło o to, aby z jednej linii bramkowej bezpośrednim strzałem przez całe boisko trafić do pustej drugiej bramki. Każdy miał dwie próby, a zwycięzcą został Szymon Maciejewski (Orpiszew). Bardzo wyrównany był mecz decydujący o drugiej pozycji. W normalnym czasie zakończył się on remisem 2:2. Zarządzono więc decydujące rzuty karne. W nich 4:3 lepszy okazał się Orpiszew. Po pierwszej połowie finału Gorzupia prowadziła 1:0. Na początku drugiej połowy biadkowianie wyrównali, ale odpowiedź rywali była niemal natychmiastowa i wynikiem 2:1 dla gorzupian zakończył się ten pojedynek. Za najlepszego bramkarza turnieju wybrano Mateusza Zybałę (Biadki). – Dziękuję krotoszyńskiemu urzędowi miejskiemu i sędziom Łukaszowi Jasiakowi i Dawidowi Drygasowi za pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu turnieju – powiedział jego organizator Mariusz Karbowiak. (wb)