Autor:

Instalator triumfował po raz szósty - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Sport

Mecze decydujące o podziale miejsc na podium w czternastej edycji Krotoszyńskiej Ligi Siatkówki rozegrano na nowej hali przy Zespole Szkół nr 3.

W meczu o trzecie miejsce Team Tabakiera zmierzył się z ASM. W pierwszym secie ASM obronił dwie decydujące piłki, ale ostatecznie uległ 19:25. Za to w drugim wygrał 25:22. Kolejny miał takie same rozmiary, ale na korzyść Tabakiery. A ponieważ czwartą partię na swoją korzyść ponownie rozstrzygnął ASM 25:21, konieczny był decydujący tie break, wygrany przez ASM 15:12.

Jeszcze większe emocje towarzyszyły finałowi, w którym pięciokrotny kolejny zwycięzca czyli Instalator Krystian Marciniak, spotkał się z Rodonem Wit – Cars. Był to mecz obfitujący w efektowne akcje, ale też i proste błędy oraz nieoczekiwane zmiany wyniku. W pierwszym secie obrońcy tytułu prowadzili 10:7, 15:10, 20:17 i wygrali 25:22. Drugi był dosyć wyrównany, ale znów, dzięki skutecznej końcówce, Instalatorzy rozstrzygnęli go na swoją korzyść 25:22.

Po dobrej drugiej części trzeciej partii zdecydowanie zwyciężył Rodon 17:25. Pod jego dyktando przebiegała też czwarta odsłona. Prowadził on 5:2, 10:5, 15:8, 20:15 i wygrał 25:19. Jednak w tie breaku wyglądający na zmęczonych Instalatorzy podnieśli się do walki i zmobilizowali. Przyspieszenie przez nich gry oraz rutyna zdecydowały o ich zwycięstwie 15:11 i zdobyciu mistrzostwa KLS po raz szósty z rzędu. Nagrody indywidualne otrzymali: Grzegorz Wiertlewski, Radosław Wita, Bartosz Grenda i Dominik Lewandowski.